Apple vraj 4″ iPhone predstaví až na budúci rok!

0

Ming-Chi Kuo dnes vydal ďalšiu správu, ktorá hovorí o tom, že spoločnosť Apple tento rok nepredstaví ďalší 4″ iPhone 6(C). Svoje tvrdenia má,, ako ináč veľmi dobre podložené a argumenty sú naozaj silné. Ako sme si už zvykli, aj predpovede smerujúce od veľmi kvalitných zdrojov boli počas posledných rokov veľmi presné a tak by sme sa mali zmieriť s tým, že iPhone so 4″ displejom uvidíme najskôr v roku 2016!

iPhone 5S

Dôvod, prečo spoločnosť Apple tento rok ešte nepredstaví iPhone 6 so 4″ displejom je pomerne jednoduchý a zároveň logický. Spoločnosť má totiž v ponuke stále model 5S, ktorý je aj na súčasné pomery veľmi výkonný a ponúka Touch ID či službu Apple Pay. Znamená to teda, že by bolo zbytočné vyrábať ďalšie zariadenie s podobnými parametrami ale z iného materiálu, keďže by bol oň nižší záujem. Aj v dnešnej dobe sa totiž 5S predáva viac než slušne (asi 5-7 miliónov kusov za štvrťrok) a Apple z neho bude chcieť „vyžmýkať“ čo najviac!

Tešiť by sme sa teda počas tohto roka jednoznačne nemali, keďže 4″ iPhone s novými lepšími parametrami ako má model 5S príde až na ten budúci rok. Aspoň tak to tvrdí svetovo uznávaný analytik spoločnosti KGI. Každý sa však môže mýliť a spoločnsoť môže skutočne nový 4″ iPhone predstaviť aj tento rok. Netreba však zabúdať na to, že s faktom o iPhone 5S a jeho popularite mal Ming-Chi Kuo pravdu a tak si už ani my nemyslíme, že počas tohto roka nejaký iPhone v plastovom tele uvidíme.

iPhone 5C - svetapple.sk

 

iPhone 5C – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk