Apple vraj predáva v Číne viac iPhonov ako v USA!

0
iPhone 6 - svetapple.sk

Aj keď sa to možno na prvý pohľad nemusí zdať, fakt je, že Ázia je jedným z najdôležitejších trhov pre technologické spoločnosti, čo sa jednoznačne odrazilo aj na tohtoročných predajoch väčších iPhonov, ktoré vraj dosiahli úplne nové rekordy v histórií ľudstva. Podľa predpokladov sa predalo vyše 70 miliónov iPhonov iba do Vianoc a Čína mala na tomto čísle značný podiel!

iPhone a Čína

iPhony sú v Číne zdá sa veľmi obľúbené a podpisuje sa to aj pod faktom, že si ich tamojší trh objednáva stále viac a Jablková spoločnosť vytláča aj rôzne iné giganty, ako napríklad Xiaomi či Samsung, ktoré doteraz v Číne vládli. Podľa analytikov zo spoločnosti UBS si tento rok objednali Čínania 36% zásielok s novými iPhonmi, čo je omnoho viac, ako v prípade USA, kde bolo objednaných „len“ približne 24% týchto zariadení. V skutočnosti to teda predstavuje neuveriteľný skok pre Čínu, ktorá minulý rok predstavovala len približne 22% celkovo predaných iPhonov naopak, v prípade USA to bolo 29%. Nutné je spomenúť aj fakt, že meranie  sa týka len predaja, uskutočneného v prvom polroku! Apple tvorí naozajstnú revolúciu už aj v Číne!

iPhone 2G a iPhone 6 Plus - svetapple.sk

iPhone 2G a iPhone 6 Plus – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk