Apple vydal iOS 8 Beta 2!

0

Len prednedávnom na konferencií WWDC spoločnosť predstavila novú verziu iOS. Ide už o ôsmu generáciu tohoto mobilného operačného systému. Spolu s ním vydala aj Beta verziu, sprístupnenú pre vývojárov. Včera však uvoľnila Beta 2, ktorá prináša niekoľko nových zmien!

Novinky

Podcasts: Aplikácia s týmto názvom je po novom predinštalovaná v iOS a nedá sa vymazať

Safari: Pokiaľ vám prekážalo po kliknutí na reklamu automatické presmerovanie do AppStore, po novom ho aplikácia Safari blokuje. Je potrebné schváliť kroky používateľom.

App Store Purchases: Pokiaľ máte deti s vlastnými zariadeniami a chcete im kontrolovať účty, pomôže vám Family Purchases, vďaka ktorému môžete kontrolovať všetky účty, zdieľane pomocou Family Sharing

familypurchases

Family Purchases – svetapple.sk

QuickType: V novej klávesnici už nájdeme aj slová, ktoré sa nám hodia do konverzácie. Služba však nie je dostupná pre iPad druhej generácie!

Správy: Ikonky, znázorňujúce fotoaparát a mikrofón v aplikácií správy, sa zmenili z modrej na šedú. Pribudla aj funkcia „označiť ako prečítané“

messages1

Nové ikony v aplikácií Správy – svetapple.sk

Nastavenia: Nové nastavenie „Raise to Listen“ z aplikácie Správy.

Súkromie: V položke súkromie nájdeme nastavenie „Home Data“. Budeme v ňom môcť nastavovať aplikácie s príslušným využitím.

homedata

Home Data – svetapple.sk

iCloud Photos: Pri spustení aplikácie na vás vybehne okienko s ponukou, ktorá aktivuje novú funkcie iCloud Photos. Vďaka nej budete môcť sledovať svoje obrázky na viacerých zariadeniach naraz, ako napríklad iPhone/iPad/Mac.

icloudphotos1

iCloud Photos na Macu, iPhone a iPade – svetapple.sk

Notifikácie: Pre každú aplikáciu je prístupná funkcia „Allow Notification“, za pomoci ktorej vypnete alebo zapnete všetky notifikácie danej aplikácie. Pred tým ste mohli jedine odstrániť aplikáciu z notifikačného centra.

allownotifications

„Allow Notifications“ – svetapple.sk

Využívanie batérie: Po novom táto služba zobrazuje, koľko percent batérie bolo spotrebovaných pri používaní danej aplikácie . Ďalej môžete sledovať, koľko percent ubudlo v čase kedy bol smartfón mimo siete.

batteryusage2

„Battery Usage“ – svetapple.sk

Handoff: Prepojenie medzi iOS 8 a OS X je v novej Bete omnoho použiteľnejšie!

original

„Handoff“ – svetapple.sk

Samozrejme, že iOS 8 Beta 2 budeme testovať aj my v redakcií a budeme vás informovať o zmenách alebo problémoch 🙂

 Zdroj: www.macrumors.comwww.muj-ipad.cz

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk