Apple vylepší aplikáciu „Fotky“ pre iOS a OS X!

0
fotky-ios-osx---titulná-fotografia---SvetApplefotky-ios-osx---titulná-fotografia---SvetApple

Nový iPhone príde približne za pol roka a iOS 10 tu máme asi za polovičku tejto doby na WWDC 2015. Už sa samozrejme veľmi tešíme na všetky novinky, ktoré systém a tiež nový iPhone prinesie. Okrem mnohých zmien či už dizajnových alebo vnútorných funkcií sa ale možno dočkáme aj pomerne praktického vylepšenia aplikácie „Fotky“, čo je určite veľmi dobra správa pre fotografov, no veľmi zlá správa pre vývojárov aplikácií.

Apple vylepší aplikáciu „Fotky“ pre iOS a OS X!

Apple napreduje každý deň a každý deň sa dozvedáme dá sa povedať tajné informácie o tom, čo prinesie ďalší iPhone alebo ďalší operačný systém iOS, OS X. Dnes sa dozvedáme zaujímavú informáciu, ktorá sa týka oboch spomínaných systémov a konkrétne aplikácie „Fotky“. Tá momentálne síce ponúka možnosti editovať fotky ale tie nie sú príliš rozšírené. iOS 10 či OS X 10.12 to ale zmení!

Podľa zdrojov Macotakara by sme sa mali dočkať vylepšenia a to formou pridania rôznych funkcií z iPhoto priamo do aplikácie. Vďaka takejto iterácií by sa okamžite editačné možnosti neuveriteľne rozšírili a úprav fotiek by bola jednoducho ďalšia vec, ktorú by ľudia dookola na svojom iPhone s iOS 10 robievali. Toto ale určite vôbec neznie dobre pre vývojárov aplikácií, ktoré upravujú fotografie podobným spôsobom, ako to kedysi robilo iPhoto.

Práve títo vývojári budú musieť pridať do svojich aplikácií nejakú novú hodnotu, pre ktorú budú tieto appky jednoducho lepšie ako „Fotky“ od Apple. Samozrejme to nie je úplne jednoduché, ale myslíme si, že pri troche snahy to určite nebude veľký problém.

Tak či onak, my sa už na rozšírené funkcie veľmi tešíme. Popravde, veľká časť použivateľov (vrátane nás) je príliš lenivá na to, aby používala aplikácie druhých strán a preto ich málokedy používame a fotky needitujeme. Akonáhle to ale bude také jednoduché, aké to len môže byť, určite to zmeníme a pokiaľ bude všetko pekne vstavané v iOS, určite s úpravami začneme.

iPhoto - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk