Apple získalo zaujímavý patent na stojan pre iPad.

0

iPad je v súčasnosti tým najznámejším tabletom na svete. Takmer každý, kto si ho kedy stihol zakúpiť svoju kúpu neoľutoval a iPad stále miluje. Aj keď je pravda, že ho už väčšie iPhony tak trochu vytlačajú z trhu, najmä najmenší model iPad mini, stále má čo ponúknuť a práve preto k nemu sem tam treba zakúpiť – napríklad púzdro či stojan. Apple už púzdro ponúka ale stojan nie, možno ale v blízkej budúcnosti bude!

Nový patent

Spoločnosti sa totiž po novom podarilo získať úplne nový patent, na špeciálny stojan pre iPad, ktorý možno pripevniť k tomuto zariadeniu vďaka magnetovému systému, ktorý iPad už nejaký ten piatok využíva pre svoje púzdra SmartCase či SmartCover. Je to vlastne veľmi jednoduché a táto praktická vecička dovoľuje zariadenie pripevniť napríklad na bežiaci pás v „posilkách“ či priamo do auta.

Vlastne úplne všade. Patent je pomerne jednoduchý, no vzhľadom na to, že ho Apple podalo na schválenie ešte v roku 2013 je otázne, či sa ho niekedy dočkáme aj v reálnom živote. Nie je to totiž nič, čo by sme si museli kúpiť, no na druhú stranu, určite by mohol takýto stojanček pomôcť k tomu, aby bolo používanie iPadu o čosi zaujímavejšie!

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk