Applu možno klesnú akcie po prvý krát v histórií predaju iPhonu!

0

Spoločnosť Apple je najhodnotnejšou a dá sa povedať, že aj najúspešnejšou spoločnosťou na svete. Od roku 2007 predstavuje iPhony a ukazuje svetu, že rekordné predaje sa dajú vždy zvýšiť každým ďalším ďalšom predstaveným modelom. Teda to platilo doteraz. Uznávaná analytička Katy Huberty predpokladá, že Apple bude mať na budúci rok mierny pokles predajov, čo znamená, že spoločnosti po prvý krát v histórií klesnú predaje iPhonu!

Predaje po prvý krát v histórii klesnú!

Renomovaná analytička Katy Huberty už vydala svoju predpoveď, ktorá hovorí o tom, ako sa bude dariť spoločnosti Apple na budúci rok. Predpovede ale nevyzerajú pre spoločnosť Apple vôbec tak dobre, ako by mohli predpokladať. Podľa všetkého totiž po prvý krát v histórií predá menšie množstvo iPhonov ako rok predtým.

Pokles v prvom fiškálnom roku 2016 by mal byť asi 5,7% oproti rovnakému fiškálnemu roku 2015. Za celý rok 2016 by mali predaje klesnúť o 2,9%, čo znamená, že v období od 1.1.2016 do 31.12.2016 predá Apple 224 000 000 kusov iPhonov.

Na prvý pohľad sa teda môže zdať, že budúci rok bude pre Apple neúspešný, ale predaje klesnú len o veľmi malé percento a navyše Apple začalo predávať nové produkty ako napríklad iPad Pro a kopec príslušenstva, z ktorého si 2,9% stratu určite finančne vynahradí.

Navyše, nižšie predaje sa dali predpokladať už minulý rok. Milióny používateľov totiž prešli na iPhone 6 a iPhone 6 Plus ako bývalý používatelia Androidu a tak malo Apple približne o 30% úplne nových zákazníkov, ktorý nemenili svoj iPhone každý rok ale model 6 bola ich premiéra. Uvidíme teda, ako Apple dopadne, každopádne držíme palce a dúfame, že sa Applu zadarí aj na budúci rok a nepriaznivé analýzy sa nakoniec nepotvrdia!

iPhone 6S - svetapple.sk

iPhone 6S – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk