Až oddnes sa môže iPhone X predávať!

0

Hoci iPhone X poznáme už od 12. septembra, jeho predaj sa začne až 3. novembra. Dnes, 5. októbra však zariadenie prešlo potrebnými testami FCC na to aby sa vôbec mohlo začať predávať. Všetko je našťastie v poriadku a Apple sa môže začať pripravovať na predobjedávky, ktoré vypuknú už v piatok, 27. októbra.

Riskovalo Apple?

Tým, že s telefónom plánovali v budúcnosti spôsobiť predajné rekordy avšak vôbec nemali isté, či tak budú môcť urobiť kvôli FCC, teda úradu, ktorý schvaľuje všetky zariadenia vysielajúce rádiové vlny možno trochu riskovali. Nikto predsa nemôže so 100% istotou povedať, či telefón prejde potrebnými testami. Či nie?

Netreba sa na Apple pozerať tak, že v tomto smere bolo nezodpovedné. Netreba sa tiež báť ani toho, že by si nebodaj mysleli, že by iPhone X testami neprešiel. Je nad svetlo jasné, že ešte počas vývoja sa kladú nároky aby telefóny spĺňali všetky normy. Dôležité je tiež, aby ich signál nerušil ostatné signály a aby pracoval efektívne. Apple však o tom, že zariadenie zatiaľ nie je autorizované podľa pravidiel FCC informovalo do dnešného dňa aj na svojich oficiálnych stránkach. Tu sa pod čiarou nachádzalo napísané:

iPhone X zatiaľ nebol autorizovaný podľa pravidiel FCC. Toto zariadenie nemôže byť ponúkané k predaju alebo prenájmu, pokiaľ nebude povolenie udelené„.

Dnes už ale všetko dôležité udelené bolo a Apple sa mohlo zbaviť tohto odstrašujúceho nápisu. Ako sme už uviedli vyššie. Telefón sa začne predávať 3. novembra avšak už dnes vieme, že do konca roka 2017 bude nedostatkovým tovarom. Môže za to pomalá výroba.

FCC - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk