Barometer v iPhone 6?

0

GeekBar, ktorý je zodpovedný za množstvo posledných únikov, prednedávnom vypustil jeden, pri ktorom tvrdil, že ide o nástupcu koprocesoru Apple M7. Odborníci však tvrdenie vyvrátili a uvieldi, že ide o barometrický senzor!

Nie M8 ale Barometer

Odborníci sa prednedávnom pozreli na únik, ktorý dávnejšie získal GeekBar o tom, že iPhone budúcej generácie ponúkne len 1 GB pamäte RAM. Dnes zistili, že chlapci z Čínskeho webu sa opäť mýlili a uviedli, že objavili zmienku o nástupcovi súčasného koprocesoru Apple M7, ktorý sa začal ponúkať len pred rokom v iPhone 5S. Odborníci tvrdia, že komponent, ktorý bol na GeekBare objavený, je v skutočnosti barometrický senzor od spoločnosti Bosh, ktorý je uvedený pod kódovým označením BMP282. Najmä to prezradilo komponent, pretože Bosh súčasne vyrába barometer, ktorý je označený veľmi podobne, BMP820. Nie je zatiaľ známe, či ide o špeciálnu verziu pre nový iPhone, či o úplne nový komponent, no pravdepodobnosť, že ho v novom iPhone naozaj uvidíme je celkom vysoká!

$(KGrHqJ,!hIE8jc-6HFYBPPc4l3,Rw~~60_35

Barometer pod označením BMP025- svetapple.sk

Načo dávať do iPhonu barometer?

Aj napriek tomu, že sa to môže na prvý pohľad zdať ako úplný nezmysel, opak je pravdou. Vďaka barometrickému senzoru by totiž nový iPhone vedel zistiť aktuálny tlak, či dokonca to, aké bude na určitom mieste, (na ktorom sa nachádzame) počasie. Využitie sa však uplatní napríklad aj pri navigácií, či dokonca v spolupráci s HealthKitom a aplikáciou Health, ktorá sa nachádza v novom iOS 8.

bosch_bmp280

Takto môže vyzerať komponent, vďaka ktorému bude vedieť nový iPhone zistiť aktuálne počasie – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk