Bude mať budúci iPhone 3D displej?

0

Ako sme si už mohli v posledných rokoch všimnúť Apple experimentuje na svojich zariadeniach s 3D zobrazením. Čiastočne sa to ukázalo napríklad pri iOS 7, ktorý ponúkal zobrazovanie domovskej obrazovky pomocou Parallax systému. Dnes na svetlo sveta vyplávala nová správa, podľa ktorej by malo Apple v najbližších rokoch ponúknuť displej s 3D zobrazením!

Bez okuliarov

Takýto displej by mal byť samozrejme plne použiteľný aj bez okuliarov. Predsa len by vyzeralo trocha blbo, keby sme chodili po ulici s obrovskými 3D okuliarmi, rovnakými, ako používame napríklad na sledovanie 3D televízie, či v kinách. Budúce iPhony by teda mohli mať zobrazenie podobné tomu, ktoré poznáme napríklad z hernej konzoly Nintendo 3DS. Spolu s novým displejom by mala prísť samozrejme aj séria nových optimalizovaných aplikácií. Pokiaľ by to Apple zvládlo bez toho, aby takýto displej zbytočne ťahal oči a zároveň ich poškodzoval, mohlo by vyhrať na plnej čiare. V dnešnej dobe už totiž poznáme niekoľko smartfónov s podobným displejom, ktoré však nezískali príliš veľkú popularitu.

aaa

Jeden z patentov popisujúci 3D zobrazenie! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk