Cena iPhonu 8 poriadne narastie!

0

iPhone 8 je produkt, na ktorý všetci poslušne čakáme a budeme čakať ešte celých 8 mesiacov. Jeho predstavenie je naplánované niekedy na september tohto roka a my sa už na release nevieme dočkať. Telefón má byť totižto konečne geniálnym produktom, do ktorého sa automaticky zamilujeme a budeme zaň ochotní zaplatiť čokoľvek, len aby sme ho mali, no a to je celý problém. Cena iPhonu 8 bude vysoká, ale skutočne vysoká! 

iPhone nám vyrazí dych, nielen technológiou ale aj cenou

Nový iPhone nám vyrazí dych a to nie len samotnou technológiou, ktorú bude ponúkať, ale aj cenou. Jeho súčasťou by mal byť napríklad obrovský OLED displej na celej prednej strane zariadenia, ktorý by mal obsahovať tlačidlo domov, Touch ID a po okrajoch aj jemné zaoblenie.

To ale zďaleka nie je všetko. Apple nebude revolučné len v tomto smere, ale teoreticky by nám mohol priniesť aj celkom nový systém, ktorý bude schopný rozoznať našu tvár a na základe toho povoliť prístup do nášho zariadenia. Stále nestačí? Mohlo by prísť aj bezdrôtové nabíjanie, aj keď na také, ktoré bude fungovať na vzdialenosť niekoľkých metrov si budeme musieť ešte zhruba rôčik počkať.

Rovnako tak by ale mohlo prísť aj rýchlejšie nabíjanie, nakoľko nabíjanie súčasných modelov je doslova katastrofálne a kým je azda najväčší konkurent, Samsung Galaxy S7 nabitý na 100%, iPhone je sotva v polovici a trvá mu to do plna takmer o 2 hodiny dlhšie, čo určite nie je veľmi reprezentatívne.

Ďalej sme ešte nespomenuli vylepšený fotoaparát. Nevieme, aké novinky prinesie, ale Apple ho zlepšuje každým rokom a aj keď iPhone 7/7 Plus ponúka jedno z najlepších riešení na trhu, iPhone 8 by mohol priniesť úplne to najlepšie. No a nezabudnime na nový dizajn, ktorý bude asi to najlepšie na celom novom iPhone. Ten ráta napríklad so sklom a tiež kovovým rámikom.

iPhone - svetapple.sk

Bude to presne taký iPhone, ktorý navždy zavrie ústa všetkým tým nespokojným majiteľom súčasných generácií a majiteľom konkurenčných zariadení, a to nielen tým čo bude ponúkať po technologickej stránke, ale aj samotnou cenou. Môžeme rátať s tým, že bude extrémne drahý. Apple si totižto veľmi rado nechá zaplatiť za to, na čom pracovalo počas celého roka.

Tento rok nenápadne zdraželo svoj iPhone 7 a vrcholná verzia 7 Plus 256GB, stojí neskutočných 1100 eur, čo je za zariadenie tohto druhú už naozaj veľa. A reakcia? Žiadna. Aj napriek slabším predajom oproti minulému roku sa toto zariadenie predáva veľmi slušne a najmä najdrahšia spomínaná verzia. Je to až neskutočné, čo to Apple vlastne dokáže.

iPhone 8 bude mať tiež potenciál na to, aby malo vyššiu cenovku. Rátame s tým, že Apple pokorí aj minulorčný rekord 1100 eur a za vrchol bude pýtať ešte vyššiu čiastku, čo môže niekomu prísť už absurdné, ale ako dobre vieme, niekto s tým nemá skoro vôbec problém, však? Prvý iPhone stál 599 eur, ten súčasný by mohol stať skoro raz toľko.

Vieme, že je tu aj inflácia, ale 600 eur za 10 rokov určite nie. Sme zvedaví ako to celé dopadne, ale naozaj sa bojíme prehnanej ceny. Vieme, že Apple chystá aj iPhone 7S a 7S Plus. Ak ponúknu rovnakú cenovku ako súčasné modely, tak iPhone 8 bude mať pomerne ľahkú cestu k zvýšeniu (a Apple ju rado využije).

iphone - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk