Ceny súčiastok iPhone vs. Galaxy „S“

0
iPhone 6 a Samsung Galaxy S5 - svetapple.sk

Každým rokom predstaví ako Apple, tak aj Samsung, svoje najnovšie vlajkové lode, ktoré sú vyslané do boja priamo proti sebe. Apple je známe predovšetkým tým, že ponúka o niečo atraktívnejší dizajn a skvelý operačný systém. Samsung naopak vyhráva v cenovke a výkone. Ako je to to však so skutočnou cenou dielov vlajkových lodí?

Porovnanie

Internetový portál Mobileburn.com sa rozhodol, že vytvorí interaktívne porovnanie cien dielov, ktoré sa nachádzajú v najnovších ale aj predošlých generáciách vlajkových lodí od spoločnosti Apple a Samsung. Vďaka tomu máme k dispozícií kompletný prehľad cien komponentov pre modely Samsung s označením: S, SII, SIII , S4, S5. Pri iPhone ide zas o modely: 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5S a 6. Pri každom jednom komponente nájdete cenu, využitie a samozrejme to, v akých zariadeniach ich dané spoločnosti použili. Vďaka tomuto grafu si teda môžte vytvoriť celkom slušný obraz o tom, koľko napríklad stál displej pri iPhone 6 a Samsungu Galaxy S5. Treba však počítať s jedným veľmi dôležitým faktom. V cenách súčiastok je zahrnutá len výrobná hodnota. Treba rátať napríklad aj s vývojom, ktorý určite nebol zadarmo!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk