Čipy pre iPhone 7s bude možno vyrábať Intel!

0
iPhone 7 koncept - svetapple.sk

Qualcomm patrí medzi najväčších výrobcov procesorov na svete, to ale predovšetkým vďaka Androidu. Spoločnosť však dodáva nejaké diely aj pre Jablkové iPhony. Ide konkrétne o špeciálne modemy, ktoré zabezpečujú telefonovanie, čo je dozaista najhlavnejšia funkcia, každého jedného telefónu. Výrobca týchto čipov sa však do dvoch rokov môže pokojne zmeniť!

Čipy od Intelu

Aj keď rok 2017 a predstavenie iPhonu 7s je ešte pomerne ďaleko, v Apple už dnes uvažujú nad tým, čo by mohlo takéto zariadenie ponúknuť. Práve preto už dnes v Apple sledujú rôzne diely a výrobcov, ktorí by im ich mohli dodávať v budúcnosti. Zdroj Digitimes dnes prezradil, že spoločnosť Apple by mohla prestať odoberať čipy od Qualcommu a začať odoberať od Intelu, s ktorým majú veľmi dobré vzťahy.

Intel je práve spoločnosť, ktorá by mohla dodávať čipy do iPhonu v roku 2017. Pokiaľ si to spočítame, zistíme, že pôjde o generáciu 7s. Zdá sa to ako veľmi vzdialená hudba budúcnosti ale pri navrhovaní produktu, akým je iPhone treba na podobné veci myslieť minimálne rok či dva dopredu. Qualcomm sa medzičasom spojil s TSMC a spolupracujú na výrobe čipov 20nm technológiou.

iPhone 7 - svetapple.sk

iPhone 7 – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk