Čo potrebujeme od bateriek? 2 zásadne vylepšenia!

0

Batérie v našich smartfónoch či tabletoch sú každým rokom lepšie, to musíme uznať. Na druhú stranu ale nie sú stále vôbec ideálne. Ich výdrž síce stačí na pol dňa aktívneho používania, ale niekedy sa proste vybijú rýchlejšie, a to môže znamenať hotovú pohromu. Technológia ide stále vpred ale vyvíja sa všetko okrem toho, čo potrebujeme naozaj. Chce to zázrak, ktorý neprichádza. Kam by sa mal vývoj bateriek zamerať?

Vybitý iPhone

Poznáš tú chvíľu, keď sa ti displej iPhonu premení na čiernu plochu a v strede vidíš len točiace sa koliesko, ktorá znamená, že telefón sa vypína, teda vybíja. Následne ho nemôžeš ani zapnúť, nakoľko v ňom nie je žiadna šťava, a ty si odkázaný buď na svojho kamaráta, človeka na ulici, prípadne sám na seba, no to musíš hľadať nabíjačku.

Samozrejme, hovoríme o prípadoch mimo domova, ktorých je pomerne veľa. Ak si doma a telefón sa vybije, žiaden problém. Proste ho len nabiješ. Ak si ale na ulici, v kancelárií či proste niekde, kde je to domov stále ďaleko a ty potrebuješ telefón, je to nepríjemné.

Posledné roky sa zameriava vývoj na baterky. Už sme prišli na to, že ich kapacita len tak zväčšiť nepôjde. Pravdepodobne je to hudba budúcnosti, ktorej sa snáď niekedy dočkáme. Výrobcovia, teda najmä Apple by sa ale mohli zamerať na niečo iné. Mohlo by sa zamerať na takzvanú technológiu rýchleho nabíjania, ktorú už roky používajú napríklad mnohé Samsungy.

Komponenty by mohla dodať spoločnosť Qualcomm, ktorá takéto čipy ponúka už dnes. Spomedzi všetkých možných testovaných smartfónov je na tom iPhone objektívne najhoršie, čo sa rýchlosti nabíjania týka, a to vôbec nie je dobré.

Okrem iného by mohla spoločnosť trošíčku zapracovať aj na kapacite. Radšej pridať zopár milimetrov na dizajne a dopriať nám tak niekoľko hodín používania ako sa starať len o to, aby bol telefón čo najtenší. Potom možno bude pekný, ale na čo nám bude niečo pekné čo vôbec nefunguje?

Chcelo by to kapacitu minimálne 3000 mAh na to, aby nám telefón vydržal dostatočne dlho. Samozrejme hovoríme o modeli 7. 7 Plus by potreboval vzhľadom na väčšiu energetickú spotrebu možno ešte o 500 mAh viac. Čo si myslíš ty, je reálne, že budúce iPhony ponúknu rýchle nabíjanie a tiež väčšiu kapacitu baterky?

Battery - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk