Cortana sa už pripravuje na iOS!

0

Pokiaľ sleduješ svet technológií určite ti neunikli ani hlasoví asistenti, medzi ktorých patria Google Now, Siri, no a napokon najnovší z nich, Cortana, ktorú by sme pokojne mohli označiť aj za najprepracovanejší, nakoľko dokáže napríklad také veci, ako tipovať výsledky zápasov. Spoločnosť Microsoft už v dnešných dňoch testuje Cortanu aj pre iOS a my ti prinášame screenshot, ako  Cortana na iPhone vlastne vyzerá!

Nové platformy

Microsoft už v minulosti sľúbil, že spoločnosť začne ponúkať svojich asistentov aj pre mobilné zariadenia s operačným systémom Andorid a iOS. Takáto správa znela síce pekne, no žiaľ ju nikto až do začiatku tohto mesiaca oficiálne nepotvrdil. V dnešných dňoch už ale vieme, že Cortana skutočne nezostane len pri Windows 10 ale poputuje aj na Android či náš obľúbený iOS. Microsoft začal s beta testovaním, kedy umožnil vyskúšať si Cortanu cez TestFlight až 2000 užívateľom.

Žiaľ, ako sme mohli očakávať, Cortana pre iOS nebude práve plnohodnotnou Cortanou a človek ju bude používať len ako aplikáciu. Preto treba zabudnúť  na povel „Hey Cortana“ a podobne. Veci ako napríklad stávkovanie by ale zvládnuť mala a my sme si istí, že 70% tých, čo si Cortanu stiahnu ju kvôli inému chcieť ani nebude. Presne preto sa už ani my nevieme dočkať na to, ako sa tento hlasový asistent dostane aj k nám!

Cortana iOS

zdroj: iphonehacks

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk