Deti menia tablety za TV

0
Deti a iPad - svetapple.sk

Tak, ako roky plynú, tak sa mení aj doba a časy, kedy deti presedeli aj hodiny denne pri televízore začínajú byť tak trochu minulosťou. Nie že by dnes nepozerali TV avšak, tá je stále populárna, avšak svoje obľúbené video si radšej pozrú napríklad na tablete či smartfóne. Znamená to teda, že na deti prestáva platiť zákaz sledovania TV a rodičia by mali zakazovať používať tablety. 

Tablet je lepší ako TV

Osobne si ešte si ešte pamätám na svoje detstvo, kedy som vedel aj celé hodiny presedieť pri niektorom z detských kanálov, na ktorých stále dookola bežali rovnaké epizódy kreslených seriálov. Vtedy jednoducho neboli iné možnosti ako sa zabaviť a najmä nie, pokiaľ mi detstvo raz začas znepríjemnila nejaká choroba kedy som musel ostať v posteli.

V dnešnej dobe je to však celé už úplne iné. Deti totižto vo veľkom dostávajú svoje vlastné tablety, ktoré sú centrom ich pozornosti a svoje obľúbené videá či dokonca televíziu radšej sledujú na nich. Majú totiž radšej, keď obsah na obrazovke môžu ovládať „klikaním“ a posúvaním.

Deti a tablety - svetapple.sk

Deti a tablety – svetapple.sk

Podľa najnovších prieskumov, ktoré spravila spoločnosť Miner & Co v 800 rodinách majú deti od 2 do 12 rokov až v 58% svoj vlastný tablet. Ďalších 57% detí sleduje svoje obľúbené viedá radšej na tablete ako na TV. Dostali sme sa teda do doby, kedy jednoducho nestačí deťom zobrať počítač či zatrhnúť TV. V množstve prípadov treba zobrať aj tablet, pretože to pre nich môže byť najväčší trest.

Na jednej strane je celkom dobre, že deti s danými zariadeniami pracujú už od mala. Podľa niekoľkých výskumov to teoreticky môže zvýšiť ich všeobecný rozhľad avšak taktiež môžu prísť k zdravotným problémom v spojitosti so zrakom. Displeje totiž deťom nerobia príliš dobre a to vôbec nie pred spaním!

Deti majú radšej tablety ako TV - svetapple.sk

Deti majú radšej tablety ako TV – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk