Dizajn iPhonu 8 po vzore iPhonu 4!

0

iPhone 8 má byť v podstate takou oslavou iPhonu po 10 rokoch. Má to byť extrémne pokrokové zariadenie, ktoré nás má potešiť každým svojim centimetrom. Hlavný dôvod je okrem nových technológií aj ten, že Apple konečne prinesie nový dizajn. Áno iPhone sa ho po troch rokoch dočká a pripomínať má vraj asi dizajnovo najvydarenejšie zariadenie od Apple, jeden z najkrajších smartfónov v histórií, iPhone 4!

Dizajn iPhonu 8 po vzore iPhonu 4!

Tento rok bude iPhone 4, predstavený ešte v roku 2010, oslavovať neskutočné 7. narodeniny, čo by do neho vzhľadom na nadčasový dizajn a tiež technológie asi nebol nikto len tak povedal. Telefón to bol jeden z najkrajších vôbec a na tú dobu to bol medzi smartfónmi „Bavorák medzi Felíciami“. Proste niečo nádherné, čo chcel okamžite úplne každý už len preto, ako to vyzeralo. Neskôr prišiel model 5 s hliníkovým telom a malým množstvom skla po zadnej strane, no a následne model 6, 6S a 7, ktoré už sklo nemali vzadu žiadne.

Apple minulý rok ale predstavilo iPhone 7 vo farbe Jet Black. Ide síce o leštený hliník, ktorý sa navyše veľmi ľahko poškriabe, no až náramne pripomína sklo. A to je to, čo sa Applu podarilo. Ľudia sa išli za varaintom Jet Black roztrhať, čo znamená, že o sklenený iPhone je obrovský záujem. Podľa serveru Digitimes sa takéhoto produktu dočkáme už tento rok a pripomínať bude iPhone 4. Apple tu vraj použije na oboch stranách sklo, ktoré by malo byť zaobleného tvaru tak, aby vyhovoval aj zaoblenému OLED displeju, ktorý má byť tiež súčasťou iPhonu 8.

iPhone 4 - svetapple.sk

Vďaka sklu aj nové technológie

Telefón potom prinesie aj kovový rámček, ktorý bude oddeľovať sklá na oboch stranách. Navyše by v ňom mala byť ukrytá aj anténa, čo už je pri Apple vlastne zvykom. Dočkať by sme sa teda mali aj nie veľmi obľúbených čiernych plastových pásikov. Apple na tomto rámčeku navyše aj čo to ušetrí, jeho výroba má prebiehať technológiou kovania, čo má ušetriť náklady a tiež urýchliť výrobu. Vplyv na používanie to ale samozrejme nebude mať vôbec žiaden. Okrem iného by mohol telefón vďaka sklenenému telefónu získať aj ďalšie technológie, ako napríklad bezdrôtové nabíjanie.

Samozrejmosťou je potom fakt, že sa asi odstráni značná paleta farieb a do výroby sa dostane len biela a čierna, čo telefónu podľa nášho názoru pridá na exkluzivite. Aj iPhony 4/4S sa vyrábali len ako Black a White a ľudia ich proste zbožňovali. Na trh sa tento telefón dostane niekedy v septembri a my sa naň už teraz veľmi tešíme, aj keď sa trošku bojíme toho, čo Apple povie na cenu, tá bude pri vrchole ponuky isto nepekná, ale čo už, je to drahá značka a my si musíme raz a navždy zvyknúť aj na tento fakt.

iPhone 8 - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk