Dokáže ešte Apple opraviť iOS 11?

0

iOS 11 je operačný systém, ktorý síce ponúkol niekoľko zaujímavých noviniek, avšak omnoho viac uškodil kvôli množstvu problémov, ktoré so sebou preniesol na zariadení používateľov. Tí sa teraz sťažujú na enormné množstvo chýb a my sa pýtame, či existuje možnosť, že to Apple dá niekedy dokopy. Pozrime sa na to, ako by to mohlo vyzerať s budúcnosťou tohto nepodareného operačného systému. 

Budúcnosť iOS 11

Budúcnosť tohto operačného systému sa píše niekedy do polovice budúceho roka, kedy ho nahradí ďalšia verzia, iOS 12. Dovtedy však budeme stále používať súčasnú, 11-tku a tak by sme možno radi vedeli, čo sa ešte dočkáme plne funkčného iOS s týmto číslom. Apple vydalo už dve aktualizácie, v ktorých opravilo niekoľko chýb avšak väčšina chýb je stále sčasťou systému aj po tejto oprave. V spoločnosti ale neustále pracujú na tom aby sa to vylepšilo. Už dnes je iOS 11.1 v beta testovaní a hovorí sa, že množstvo problémov v tejto verzií zmizlo. Nutné ale dodať, že stále nie všetky. Oficiálna verzia iOS 11.1 by to ale mohla zmeniť.

Náš názor je ale taký, že iOS 11 bude problémový až do konca. Nemusíš sa báť, bude to v omnoho menšom rozsahu ako dnes. Sem tam možno nastane nejaký bug ale nič vážne. Problém je v tom, že Apple musí systém prekopať od základov a to už začne pracovať na iOS 12. Podobne to bolo aj v roku 2014 s iOS 8, kedy jeho veľké chyby naplno opravil až iOS 9. Odvtedy sme väčšie problémy nepozorovali ale tento rok sa to Applu zase vrátilo. Nechceme sa zastávať Applu, sklamalo nie len nás ale aj milióny fanúšikov po celom svete, ktorý takéto niečo považujú až za neúnosné. Niekedy sa to ale žiaľ stáva a trpíme tým mi, používatelia.

Možno, že by stačilo aspoň oficiálne vyhlásenie a ospravedlnenie. Skrátka priznanie si chyby. Avšak takéto niečo od Applu nikdy nedostaneme. Je to síce trošku sebecké ale je to tak. Firma si nikdy nepripustí, že jej niečo nevyšlo a radšej chyby potichu opraví.

iOS 11 - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk