Dôvod, prečo prvý iPhone nebol tak výkonný ako by mal

0
prvy-ihpone---titulná-fotografia---SvetApple

Revolúcia telefónov v roku 2007 patrila spoločnosti Apple uvedením iPhonu. Nový systém, Multi Touch, fotoaparát a displej. Všetko sa zdalo dokonalé, no určite nebolo.

Rôzni dodávatelia

iPhone bol pomalý preto, pretože bol zostavený z komponentov u veľa odlišných spoločností. Medzi nimi mal svoje miesto aj Samsung, ktorý vtedy o podobných smartfónoch nemal ani šajn. Jednou z častí, ktoré vtedajší iPhone mal bol aj čip od Samsungu, ktorý bol používaný v DVD prehrávačoch. To spôsobilo, že v Apple zvážili tento krok a začali vyvíjať vlastné čipy pre dosiahnutie lepšieho výkonu a tak aj optimalizácie.

Keď Steve Jobs predstavoval prvý iPhone, uvedomoval si jeho nedostatky. Nemal predný fotoaparát, za to mal chabú výdrž batérie a pomalé 2G pripojenie od AT&T. Hovorí sa aj o tom, že pri každom deme funkcií použil iný iPhone. Všetko to bolo spôsobené tým, že nielen čipy z DVD prehrávačov, ale aj ostatné komponenty nezabezpečovali dostatočný výkon. Steve vedel, že jediný spôsob, ako sa Apple musí odlíšiť, je priniesť niečo skutočne unikátne a skvelé. Našťastie, dnes je všetko inak a s príchodom iPhonu 6S držíme v rukách najvýkonnejší smartfón na svete.

Steve Jobs - SvetApple.sk

Steve Jobs – SvetApple.sk

Zdroj: businessinsider.com

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.