Dve kľúčové novinky, ktoré prinesie iPhone 8

0

Hoci je iPhone 8 na prvý pohľad ešte veľmi ďaleko a už aj tak padlo pomerne veľa špekulácií o tom, čo vlastne ponúkne, stále sa objavujú nové a nové správy, ktoré nás používateľov dokážu veľmi milo potešiť. Sony Dickson bol počas posledných dní veľmi plodný. Okrem veľkého množstva správ ukázal aj video prototypu operačného systému a spôsobu ovládania iPhonu, ešte počas jeho vývoja. Dnes prináša dôležité informácie o iPhone 8, ktoré si ešte nepočul.

Sony Dickson a informácie

Sonyho Dicksona môžeme označiť za veľmi dôveryhodný zdroj, nakoľko jeho informácie veľa krát veľmi presne vychádzajú, za čo môžu samozrejme tie najlepšie zdroje. Dickson sa obklopuje ľuďmi z dodávateľského reťazca a prináša správy, ktoré sa o niekoľko mesiacov stávajú realitou. Najnovšia informácia sa týka iPhonu 8, ktorý by mal prísť už za 9 mesiacov po boku iPhonu 7S, iPhonu 7S Plus a tiež možno modelu SE 2.generácie.

Hoci je tento produkt ešte pomerne ďaleko a Apple ho stále dáva dokopy, už o ňom vieme veľmi veľa informácií. Tak napríklad fakt, že by firma konečne mohla opustiť hliník a hlavne dizajn iPhonu 6 z roku 2014 a mohla by priniesť niečo nové. Mala by priniesť kombináciu kovového rámčeka a skla tak, ako kedysi pri iPhone 4/4S, ktoré boli mnohými považované za najkrajšie modely vôbec a nie nadarmo. Ich dizajn bol jednoduchý a nadčasový a to by mal priniesť aj budúci iPhone 8. Jednoduchosť a nadčasovosť, a to nie len v dizajne, ale aj v technológiách, ktoré bude ponúkať!

Sony Dickson nám už napríklad potvrdil fakt, že príde zaoblený OLED displej od Samusngu, dnes nám ale prezradil ďalšiu, takú skôr „doplnkovú“ informáciu ohľadom tohto displeja. Dočkáme sa tu funkcie „Tap to Wake“. Je dosť možné, že bude používaná po boku „Raise to wake“ alebo ju úplne nahradí. Akonáhle dva krát poklepeš po vypnutom displeji, ten by ti mohol vyhodiť buď len stručné čierno biele informácie o čase a podobne, prípadne by si sa mohol dostať na domovskú uzamknutú plochu (presnejšie informácie nám Dickson neprezradil).

Každopádne by sme vďaka tejto funkcií mohli ušetriť slušné percento našej batérie. Výhoda OLED displeja je tá, že čierna farba znamená vypnutý pixel, čo znamená úspora energie. Ak by si to používal pravidelne, možno by si pár percent denne predsa len ušetril.

Raise to weak - svetapple.sk

Rýchle nabíjanie?

Druhou novinkou má byť potom niečo, čo našich čitateľov určite veľmi poteší. Tým niečim je funkcia pre rýchle nabíjanie, čo podporuje Android už dlhé roky. Konkurencia je s touto technológiou úplne niekde inde, zatiaľ čo Apple ju vôbec neponúka. Apple by to ale malo tento rok všetko zmeniť a uviesť na pravú mieru. Dočkáme sa teda rýchleho nabíjania, ktoré bude schopné náš telefón dať do stavu, kedy ho budeme môcť používať niekoľko hodín za pár desiatok minút. Nabiť iPhone dnesa trvá hodiny, ale to bude v tomto prípade minulosť. Navyše to ani nepoškodí baterku, všetky tieto technológie sú vyrábané a vyvíjané s ohľadom na jej životnosť. Poteší aj správa, že rýchle nabíjanie nebude len súčasťou iPhonu 8 ako vlajkovej lode, ale aj aktualizovaných modelov 7S a 7S Plus!

To je zatiaľ všetko, samozrejme informácie sa množia, mierne pozamieňajú a skutočnú realitu uvidíme až niekedy v septembri tohto roka. Tak či onak sa už tešíme na to, keď nám Apple nové smartfóny predstaví. A čo ty, tešíš sa s nami?

iPhone - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk