Fotoaparát v iPhone 6S bude podstatne lepší!

0
iPhone 6 - svetapple.sk

iPhone 6 patrí v súčasnej dobe medzi špičky v mobilnom priemysle. Toto zariadenie ponúka okrem množstva iných vychytávok aj neuveriteľne kvalitný fotoaparát, vďaka ktorému môžu majitelia iPhonu vytvárať tie najkrajšie a najkvalitnejšie zábery, aké je možné na súčasných smartfónoch robiť. Má však jeden „neduh“ a ten sa s ním tiahne už od roku 2011, kedy sa objavil ako novinka v iPhone 4S. Tým „neduhom“ je rozlíšenie 8mpx, ktoré sa už prakticky 4 roky nezmenilo. Ako však naznačujú zdroje, tento rok ho Apple predsa len navýši. Novinka by mala ponúknuť až 12mpx.

Lepší fotoaparát

Mnohí ľudia stále žijú v realite, že čím viac megapixelov, tým kvalitnejšia fotografia. Pri niektorých smartfónoch to síce môže byť pravda, no je to len minimum. V skutočnosti až tak o megapixely nejde, minimálne neurčujú kvalitu fotografií. Predsalen je však mať dobre v snímači o čosi viac ako 8mpx. Práve to by mal už počas tohto roka priniesť pripravovaný iPhone 6S, ktorého objektív by mal dostať až 12mpx, čo podstatne zlepší kvalitu a ostrosť fotografií, napríklad pri zoomovaní.

Nová optika by mala priniesť aj iné vylepšenia ako napr. nižšia svetelná clona, ktorá by prepustila do objektívu viac svetla. Dokonca má Apple vo vrecku aj rôzne zaujímavé patenty, ktoré možno uplatní vo svojom najnovšom iPhone. Je to napríklad špeciálny optický zoom, o ktorom sme písali v tomto článku. Nech už teda Apple predstaví akýkoľvek objektív, určite bude lepší, ako ten v súčasnom iPhone 6, ktorý by sme mohli považovať za špičku medzi mobilnými zariadeniami!

iPhone 6 - svetapple.sk

iPhone 6 – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk