Je iOS 10.3 rýchlejší ako iOS 10.2.1?

0

Mobilný operačný systém iOS sa vo svete preslávil predovšetkým pre svoju ideálnu elegantnú rýchlosť a spoľahlivosť. Konkurencieschopný Android hravo predbehne vo väčšine testov a nehovoríme len o tých časových (rýchlostných). Lepší je aj v mnohých iných ohľadoch, čím si vyslúžil prezývku najrýchlejšieho operačného systému na svete a vôbec mu teda nepripadá neprávom. Nedávno ale prišla veľká aktualizácia, označená ako iOS 10.3. Tá nahradila predošlú verziu iOS 10.2.1. Prichádza teda otázka, je iOS 10.3 rýchlejší ako iOS 10.2.1?

Starý vs. nový

Tak ako sme uviedli vyššie, Apple len pár dní dozadu prinieslo aktualizáciu iOS 10.3, ktorá je označovaná ako taká „väčšia“ aktualizácia, pretože ponúka aj nejaké tie výraznejšie novinky, ktoré by sme mohli v budúcnosti oceniť. Medzi ne určite patrí fakt, že by mal byť systém o čosi rýchlejší. Postarať by sa o to mal celkom nový súborový systém APFS, ktorý vraj zrýchlil všetko, na čo sme boli zvyknutí a lepšie optimalizoval niektoré aplikácie a funkcie. Po zhliadnutí nasledujúcého videa budeš asi mierne o tej rýchlosti pochybovať, ale k tej druhej časti veľmi nemáme čo vytknúť.

Apple zdokonalilo už tak dosť bezchybný iOS 10.2.1 (samozrejme nejaké ľahké bugy tu boli, ale nič prečo by sa strieľalo) a spravilo ho ešte viac užívateľsky prívetivejší. My sme si aktualizáciu stiahli a vrelo ju odporúčame aj tebe. Ak máš na ňu zhruba pol hodinky času pokojne si ju nainštaluj. Je overená a lepšia!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk