iOS 11 je na tom stále horšie ako minulý rok iOS 10. Ľudí asi tak moc nezaujal!

0

To, že iOS milujeme všetci je asi jasné ale ako sa zdá, jeho posledná verzia zas až tak veľmi vydarená nebola. Apple očividne nezvládol celkom štart a používatelia po celom svete prinášajú denne kvanta sťažností, na rôzne veci, ktoré sa Apple snaží opraviť už formou dvoch updatov. Tak či onak, cele sa to odzrkadlilo aj na rozšírenosti systému. iOS 11 nájdeme na omnoho menšom počte zariadení ako minulý rok, iOS 10!

Ľudia sú neistí

Je to jedna z možných príčin súčasného neúspechu iOS 11. Nejde len o to, že obsahuje množstvo chýb, ktoré otravujú ľudí po celom svete. Ide aj o to, že tieto chyby odrádzajú používateľov od toho aby prešli na aktualizáciu a tak ostávajú pri starom dobrom iOS 10. Apple dokonca predstavilo aj dve aktualizácie, v tak krátkom čase je to výnimočné. Aj tak ale stále zaostáva za iOS 10, ktorý bol minulý rok v takom istom období celkom inde.

Pokiaľ sa pozrieme na čísla, okamžite zistíme, že ľudia sú si aktualizáciou neistí. Pochybujeme, že by to bolo len kvôli tomu, že by systém obsahoval málo noviniek. Každý si tu nájde niečo, čo sa mu páči. Avšak negatívne správy ľudí zrejme presviedčajú aby zatiaľ aktualizáciu odložili na neskôr, kým sa všetko opraví. Navyše aj niektoré funkcie prídu až s aktualizáciou iOS 11.1.

Momentálne nájdeme iOS 11 len na 38,5 % zariadení, čo je zhruba o 10% viac ako počas minulého týždňa. iOS 10 sa v súčasnosti nachádza na 54,82 %  a všetky ostatné aj staršie systémy majú zvyšok a teda zanedbateľných 6,69 %. Zaujímavé je ale to, že iOS 10 mal v rovnakom období počas minulého roka 48,16 % používateľov. Niečo teda asi nebude v poriadku!

iOS - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk