iOS 9 je na 66% zariadení!

0
ios9 66 - titulná fotografia - SvetApple.sk

Spoločnosť Apple môže byť na svoj nový operačný systém skutočne pyšná. Za necelé dva mesiace, od kedy sa dostal v oficiálnej verzií do celého sveta totiž dokázal nabrať na iOS zariadeniach podiel až 66%, čo skutočn nie je málo a už predbehlo minuloročné, pomerne nevydarené štatistiky iOS 8. Za posledný výraznejší nárast môže práve iOS 9.1 s podporou smajlíkov!

66% zariadení

Apple má svoj iOS 9 nainštalovaný už na 66% zariadeniach, ktoré sú vo svete. Zvyšných 25% si ešte stále drží iOS 8, no a potom tu máme asi 9% používateľov predošlých systémov. Približne pred dvoma týždňami, kedy Apple naposledy informovalo o svojich štatistikách mal systém len 61%, čož znamená, že zažil približne 5% nárast. Podľa analytikov za to môže práve predstavenie alebo lepšie povedané, vydanie iOS 9.1, s podporou nových Emoji smajlíkov, ktoré prinášajú nové gestá. Ľudia ich jednoducho strašne chceli, no na to, aby ich získali, museli urobiť celkový update systému, no a tak Apple získalo opäť o čosi lepšie čísla. Len tak ďalej!

zdroj: Apple.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk