iPad Air 2 v našich rukách!

0

Apple nám na poslednej konferencii predstavilo nový iPad Air 2.Toto zariadenie sa vyznačuje tenkým telom a vysokým výkonom. My sme už mali možnosť nový iPad vyskúšať na vlastnej koži a preto vám ponúkame naše prvé dojmy.

Akoby sme držali len displej

Už dávnejšie sme vám priniesli prvé dojmy z nového iPadu od iných magazínov. Tie poväčšine tvrdili že majú pocit akoby v ruke držali len displej. My sme si presne na toto posvietili zistili sme že majú pravdu. Nový iPad je naozaj extrémne tenký. Potvrdili sa však aj informácie o výdrži batérie. Tá je momentálne o niečo menšia ako v prípade prvej generácie, a teda dochádza k skoršiemu vybitiu. Na druhej strane však nový iPad ponúka neskutočný výkon, ktorým poráža aj svojho menšieho brata iPhone.

image

Fotoaparát

Pri našom teste nového iPadu sme určite nezabudli vytvoriť niekoľko záberov. Tie len potvrdili to, že nový iPad skutočne ponúka lepšiu optiku ako jeho predchodca. Tak isto aj video je skutočne kvalitné a pomocou iPadu sa nemusíte hanbiť natočiť krátky trailer či dokonca film. Po vzore staršieho iPhonu 5S dostal nový iPad aj spomalenie videa na 120 fps a taktiež jeho zrýchlenie.

image

 Výkon

O výkon nového iPadu sa stará nový procesor Apple A8X. Ten je až trojjadrový a spolupracuje s 2 GB pamäte RAM.Vďaka tomu je nový iPad naozaj extrémne rýchly a nezaostáva ani za najsilnejšou konkurenciou. Preto je na ňom obyčajné „browsovanie“ na internete či hranie hier doslova potešenie.

 image

Konečný verdikt

Náš konečný verdikt znie tak, že nový iPad ponúkol naozaj obrovské množstvo vylepšení ktoré určite potešia. Pokiaľ vlastníte súčasnú generáciu iPadu Air určite sa ho oplatí vymeniť. Na rozdiel od svojho staršieho brata je totiž nový iPad Air lepší takmer vo všetkom.

image

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk