iPad kraľuje trhu s tabletmi, jeho podiel však klesá

0
iPady - svetapple.sk

Spoločnosť Apple v poslednej dobe ukazuje len čísla, za ktoré sa naozaj nemusí hanbiť nijaká iná technologická spoločnosť. Aj iPady boli celkom úspešné. 10,9 milióna predaných kusov za štvrťrok je naozaj dosť avšak ako ukazuje následujúci prieskum trhu, Applu to nestačilo a podiel na trhu oproti minulému roku klesol o 17% čo je naozaj dosť. Práve vďaka tomu sa podiel na trhu s iPadmi po prvýkrát dostal pod 25% (24,5%). Ostatným výrobcom, ktorí ponúkajú veľa za málo sa však celkom darí!

Jednička na trhu

Aj keď podiel na trhu s iPadmi neustále klesá a tento rok sa podľa prieskumu trhu spoločnosti IDC Worldwide Quarterly Tablet Tracker dostal pod 25%, jednoznačne sa nedá hovoriť o neúspechu. Pod Apple je totiž Samsung s podielom len 17% a aj keď je to len o 8% menej, v skutočnosti ide o rozdiely v miliónoch predaných kusoch a miliardových tržbách, pretože netreba zabúdať na cenu iPadov a priemernú cenu všetkých tabletov od Samsungu, ktorá je podstatne nižšia. Tak či onak, Apple oproti minulému roku klesol o 17%, čo je jasný signál, že sa niečo deje a o tablety začína byť neustále menší záujem.

Vylepšiť predaje by mohol napríklad tohtoročný model iPad Pro, ktorý by mal ponúknuť 12,9″ displej s retina rozlíšením a dočkať by sme sa ho mohli už niekedy pred Vianocami poprípade v októbri tohto roka. Za zmienku však stojí spomenúť napríklad spoločnosť LG, ktorej sa v predajoch veľmi darí. Medziročne zaznamenala 246% nárast v predajoch a slušný nárast mala aj spoločnosť Huwavei so svojimi 103%, kedy sa dostala na 4. priečku rebríčka. Uvidíme ako bude teda trh s predajmi tabletov pokračovať avšak držíme palce spoločnosti Apple, aby sa jej s predami opäť začalo dariť!

Predaje tabletov - svetapple.sk

Predaje tabletov – svetapple.sk

zdroj: macrumors.com

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk