iPad má problém!

0
iPad - svetapple.sk

O tom, že je iPad v podstate najúspešnejším tabletom vôbec hádam nikto nepochybuje. Pokiaľ niekto zvažuje kúpu tabletu a vy mu poradíte práve toto zariadenie, určite viete, že nebude sklamaný. Android totiž nemusí byť vždy tak plynulý, ako iOS a Windows má stále svoje chyby. Tak či onak, aj legendárny iPad začína mať svoje problémy.

Načo nový?

Jedným z tých hlavných problémov je práve dôvod, načo by si majitelia súčasných zariadení kupovali novú generáciu. Staršie iPady jednoducho ľuďom stačia a nepotrebujú nové zariadenia, pretože funkcie ich jednoducho nepresvedčili o nutnosti výmeny. Pekným príkladom je nový iPad mini, ktorý okrem Touch-id a zlatej varianty nepriniesol v podstate nič nové, a tak nemajú súčasní majitelia minuloročnej generácie žiaden dôvod na kúpu. iPad Air 2 už dopadol omnoho lepšie, no zdá sa, že ani tenkosť, či výkon nebude dosť dobrým dôvodom na to, aby sa stal predajným hitom.

ipad1

Niečo nové

Rovno treba povedať, že Apple musí prísť z niečím novým už čoskoro. Veď poklesy predajov iPadov sú odhadované až na hodnotu 40%, čo rozhodne nie je priaznivým výsledkom! Podobným riešením by mohol byť práve pripravovaný iPad Pro, ktorého uhlopriečka displeja by mala byť 12,2″ či možno 12,9″ čím by mohol poskytnúť zážitok aj pre tých najnáročnejších používateľov. Navyše sa tu hovorí aj o akomsi skombinovaní iOS a OS X. V tomto smere sa nám to zdá ako veľmi nepravdepodobné, no kto by ešte pred rokom povedal, že Apple predstaví iPhone s 5,5″ dispeljom?

ipad3

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk