iPad mini 4 bude vlastne zmenšený iPad Air 2

0

Spoločnosť Apple by mala tento rok napraviť to, čo minulý rok tak trochu pokazila a predstaviť konečne poriadny iPad mini. Minulý rok sme žiaľ videli len to, čo sme mali možnosť vidieť rok dozadu s tým rozdielom, že na prednej strane sa nachádzal senzor odtlačkov prstov Touch ID, čo bola tak trošku škoda. Tento rok by sme možno mohli vidieť naozaj poriadné zariadenie s naozaj výkonným procesorom a kvalitným HW.

iPad mini 4

Nový iPad mini 4. generácie by mal prísť už niekedy na jeseň tohto roku a ponúknuť by mal prakticky to isté, čo počas minulého roka ponúkol jeho starší brat iPad Air 2. V praxi teda uvidíme zariadenie, ktoré bude osadené procesorom Apple A8 (možno Apple A8X) 2GB pamäte RAM či kvalitnejším 8mpx fotoaparátom. Okrem iného by mala novinka aj výrazne schudnúť po vzore svojho väčšieho brata a to na 6,1 mm. Apple by toto mohlo dokázať najmä vďaka použitiu rovnakého displeja, ako použil minulý rok pri 9,7″ zariadení. Ten je celkovo tenší a jeho nová antireflexná olejofóbna vrstva celkovo znižuje hrúbku iPadu.

Nový, menší iPad by mal teda prebrať pomerne slušný výkon, ktorý ho posunie na úplne inú úroveň. Škoda len, že sa zdroj nezmienil skôr o procesore Apple A9 a však nič nie je oficiálne a všetko môže zmeniť.

iPad mini 4 - svetapple.sk

iPad mini 4 – svetapple.sk

zdroj: Macotakara.jp

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk