iPad mini 4. generácie bude mať len 6,1mm

0
iPad mini - svetapple.sk

Spoločnosť Apple každým rokom predstavuje nové vylepšené iPady, ktorých predajnosť však stále viac a viac klesá. To je tak trošku škoda a to najmä kvôli tomu, že ide o naozaj špičkové produkty. Medzi väčšie tablety od Apple patrí aj iPad mini, ktorý v súčasnosti ponúka prakticky všetko to čo by tablet v roku 2015 ponúkať mal. Avšak keď si vezmeme, že 3. generácia tohto tabletu nedostala až toľko vylepšení ako sa predpokladalo, musíme sa spoľahnúť na 4. generáciu. Tá má okrem vyššieho výkonu priniesť aj 6,1 mm tenké telo!

iPad mini aka zmenšený iPad Air 2

Spoločnosť Apple by mala predstaviť nový iPad mini 4. generácie už niekedy v októbri či možno novembri, pričom dostane podstatné vylepšenia v každej oblasti. Podstatne by sa mal zlepšiť napríklad fotoaparát, výkon (Apple A8 alebo A9) či RAM, ktorá by mala narásť na 2GB. To však stále nie je všetko. V súčasnosti má hrúbku 7,5 mm.

To by sa ale malo pri najnovšej generácii zmeniť a hrúbka by mala poklesnúť na 6,1 mm. Rovnako tak je to v súčasnosti aj pri svojho času najtenšom tablete sveta, iPade Air 2. Nový iPad mini by mal však od svojho brata prebrať aj iné dizajnové prvky ako napríklad otvor na reproduktory či absenciu tlačidla na hlasitosť/rotáciu, ktorú nahradila ikonka v Control Centre. Aj keď presne nevieme, kedy Apple nový iPad mini predstaví, už teraz sa na jeho novú generáciu tešíme!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk