iPad Pro vraj až v septembri!

0
MacBook Air 12" a iPad Pro 12" - svetapple.sk

Spoločnosť Apple pripravuje už na pondelok ďalší mediálny event, kde by sme sa okrem bližších informácií ohľadom hodiniek Apple Watch mohli dočkať aj nejakého nového zariadenia. Jedným z nich mohol byť Apple iPad s 12″ retina displejom, ktorý však vraj uvidíme až v septembri tohto roka!

Až v septembri!

Nová správa z agentúry Bloomberg hovorí o tom, že Apple na pondelňajšej Keynote nakoniec nepredstaví 12″ iPad Pro tak, ako sa očakávalo. Na konferencií by sme mali vidieť zrejme len Apple Watch a MacBook Air s 12″ retina displejom. Prečo však Apple odsunulo predstavenie iPadu Pro? Dôvod je veľmi jednoduchý, výrobcovia tohto zariadenia majú vraj problémy s dodávkami displejov, a tak by Apple na začiatku predaja nemohlo dodať dostatok kusov.

Časový harmonogram

Aj keď správa hovorí o probléme s dodávkami displejov, my si myslíme, že dôvod môže ležať úplne inde. Môže ísť napríklad o to, že Apple jednoducho nemôže predstaviť tri nové produkty (ak rátame aj Apple Watch) počas jednej konferencie a ak by aj mohlo, jednoducho ich nemôže hneď zaradiť do predaja. Všetky zariadenia spoločnosti sú totiž veľmi drahé a trh by mohol byť presýtený. Navyše, z posledných rokov sme si už zvykli, že Apple predstavuje iPady v októbri, znamená to teda, že tomu bude zrejme aj tento rok.

MacBook Air 12" a iPad Pro 12" - svetapple.sk

MacBook Air 12″ a iPad Pro 12″ – svetapple.sk

Zdroj: 9to5mac.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk