iPad zažije tento rok veľký prepad!

0
Apple iPad Air 2 - svetapple.sk

iPad je v dnešnej dobe bezpochyby najpopulárnejší tablet na tejto planéte. Aj napriek tomu, však nie sú jeho predaje práve ideálne a predpovede hovoria, že sa to nezlepší ani počas tohto roka. iPad má dokonca zažiť najväčší prepad za posledné roky! Vraj to dokonca nezachráni ani 12″ verzia Plus/Pro, ktorá sa dostane do predaja už čoskoro.

Predaje klesajú

Apple má síce najlepší tablet na svete, no jeho predaje každým rokom slabnú a výnimkou vraj nebude ani tento rok. Podľa analýzy spoločnosti KGI príde Apple počas roku 2015 až o 30% predajov všetkých iPadov (v porovnaní s rokom 2014) čo je pri prepočítaní na kusy asi len 45 miliónov predaných iPadov za rok! Podľa KGI nepomôže ani iPad Plus/Pro, do ktorého vkladá súčasne Apple veľa nádejí. Tento tablet s 12″ displejom má vraj priniesť lepšie predaje v dlhodobom časovom horizonte, ale predaje za rok 2015 určite nezachráni. Uvidíme teda, ako sa bude celá situácia okolo iPadu vyvíjať naďalej. Slová generálneho riaditeľa spoločnosti Tima Cooka, ktoré prednedávnom povedal počas oznamovania finančných výsledkov, zneli naopak veľmi optimisticky!

MacBook Air 12" a iPad Pro 12" - svetapple.sk

MacBook Air 12″ a iPad Pro 12″ – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk