iPhone 4S iOS 8.4.1 vs. iOS 9.0.1

0

Dnes sme sa rozhodli urobiť sériu článkov, v ktorej uvidíš, ako zobrali dané zariadenia nový mobilný operačný systém iOS 9. Začneme hneď tým najstarším, ktoré je podporované a to iPhonom 4S, ktorý vyšiel ešte v roku 2011. Jeho podpora mala skončiť už minulý rok, ale vzhľadom na veľmi zle optimalizovaný iOS 8 sa ju Apple rozhodlo predĺžiť. 

iPhone 4S

Telefón spoločnosť Apple predstavila ešte v roku 2011, kedy s ním dokázala zabodovať naozaj naplno. Ponúkal totiž dvojjadrový procesor Apple A5 a taktiež omnoho lepšie fotoaparáty či video. Dnes má však už 4 roky a to je vo svete technológií celá večnosť. Práve preto sa netreba čudovať, že iOS 9.0.1 nefunguje až tak dobre, ako by sa mohlo očakávať. Na nasledujúcom videu uvidíš, že pokiaľ máš toto zariadenie, bude asi lepšie ak ostaneš pri o čosi rýchlejšom systémom iOS 8.4.1.

Spotlight je tu rovnako rýchly a to aj napriek tomu, že ten v iOS 9 má omnoho viac funkcií a Siri je v prípade nového systému citeľne popredu.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk