iPhone 5 iOS 8.4.1 vs. iOS 9.0.1

0

Dnes sme sa rozhodli urobiť sériu článkov, v ktorej uvidíš, ako zobrali dané zariadenia nový mobilný operačný systém iOS 9. Pokračujeme ďalším zariadením a to prvým iPhonom s väčším displejom ako 3,5″. Ide samozrejme o iPhone 5 s procesorom Apple A6. Ako na ňom pobeží nový operačný systém?

Telefón spoločnosť Apple predstavila ešte v roku 2012, kedy prvýkrát zväčšila displej pri iPhone. Uhlopriečka bola po novom 4″ a pod kapotou pracoval procesor Apple A6. Práve iPhone 5 mal byť najstarším zariadením, ktoré malo podporovať iOS 9. Ako sa však ukázalo, Apple sa rozhodlo ináč a nový operačný systém ponúka aj iPhone 4S. Pri tomto zariadení je update absolútne neškodný a pokiaľ prejdeš z iOS 8.4.1 na iOS 9.0.1, pravdepodobne nepocítiš žiadne významné zmeny. Systém rýchlejší nebude, ale ani sa nespomalí. Sprevádzať ho môžu niektoré chybičky ale tie sa časom odstránia. iPhone 5 a iOS 9.0.1 teda spolu fungujú naozaj špičkovo!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk