iPhone 5S vs. Galaxy S5, ktorý fotí lepšie?

0

Síce sa predstavenie iPhone-u 6 blíži, súčasný iPhone 5S hlási stále veľké predajné úspechy. Dneska som natrafil na skvelé video v ktorom môžeme vidieť test fotoaparátov na oboch  telefónoch. Otvára sa tým zároveň aj naša obľúbená téma, Apple vs. Samsung.

Konkurencia je naozaj silná

Na to aby mohlo mať Galaxy S5 plne konkurovať iPhone-u 5S, musí spĺňať isté kritéria bez ktorých sa v dnešnej dobe nezaobíde žiaden high-end smartfón. Medzi tieto kritéria patrí aj fotoaparát, ktorý je u oboch zariadeniach naozaj skvelý.

Samsung Galaxy S5

Samsung vám ponúkne 16 megapixelový fotoaparát zo vstavaným bleskom a funkciu HDR. Disponuje automatickým zaostrovaním a slnečnou clonou F2.2. Predná kamera poskytne spolu 2,1 megapixelov. Čo sa týka nahrávania videa, Galaxy S5 má navrch. Ponúka totiž okrem bežného Full HD videa aj UHD  takže dokáže natáčať video až v 4K. Z prednej strany senzor natáča vo Full HD.

GDGT0571

 

iPhone 5S

iPhone disponuje 8 megapixelový fotoaparátom so vstavanou duálnou Led-diódou. Okrem automatického zaostrovania a slnečnej clony F2.2 ponúka váčšie,  1.5μ pixely. V predu sa nachádza 1,3 megapixelový senzor. Nahrávanie videa prebieha v klasickom Full HD rozlíšení okrem neho sa dajú natáčať aj spomalené slow motion zábery v 720p. V prednej kamere je rozlíšenie HD .

video_hero

 

Ktorý je víťaz?

Podľa parametrov vyhráva jednoznačne Samsung. Dokáže však v teste poraziť fotoaparát iPhone-u ? Nejde vždy len o čo najväčší počet megapixelov. U nás je víťazom jednoznačne iPhone. Kedže však môžeme byť mierne zaujatí necháme vás, aby ste si o výsledku testu spravili vlastnú mienku. 🙂

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk