iPhone 6 naozaj ponúkne 128 GB úložisko!

0

Posledne sa všetky správy týkajú najočakávanejšej novinky Jablkovej spoločnosti iPhonu 6/6L. Je to hlavne preto, že svetlo sveta zazrie už za menej ako tri týždne, a tak na povrch vyplávajú ďalšie novinky ohľadom zariadenia.

128 GB

O podobných správach sa špekulovalo už dávnejšie, keď malo Apple spustiť výrobu iPhonov 6L spolu so 128 GB flash pamäťou. Dnes sa však zdá, že táto verzia bude v ponuke aj pre menší iPhone 6 so 4,7″ displejom. Pre mnohých používateľov, ktorí nepotrebujú veľký smartfón, no veľké úložisko, by mohlo byť práve to plusom. O únik sa postaral Čínsky webový portál Geekbar, ktorý v poslednej dobe predpovedal NFC či 1 GB pamäte RAM v Jablkovom smartfóne.

iPhone-6-3D-04

128 GB verzie by sa mohol dočkať aj menší 4,7″ iPhone 6 – svetapple.sk

32 GB namiesto 16 GB

Jedným z dôvodov, prečo chce Apple vo svojom smartfóne ponúknuť až 128 GB môže byť fakt, že sa pokúsi odstrániť základnú, len 16 GB verziu, a nahradí ju verziou, ktorá je dnešným používateľom veľmi dobre známa. Pôjde o 32 GB. Apple by tým zrejme vyhovel mnohým svojim používateľom, ktorí sa sťažujú, že 16 GB jednoducho nestačí na ukladanie si svojich fotografií, videí či hier. Tie totiž dokážu jednoducho prekročiť hranicu 1 GB, a tak používateľ zaplní svojich približne 13 GB veľmi rýchlo.

iPhone-6-128-GB-NAND-flash-2

Zmienka o 128GB verzií, ktorú zverejnil Geekbar – svetapple.sk

4 pamäťové varianty

Tretia možnosť, prečo chce Apple ponúknuť 128 GB verziu, môže byť prostá. Apple možno ponechá základnú 16 GB verziu, no do ponuky zaradí aj novú, 128 GB. Nastáva tu však jeden problém. Pokiaľ by mal Apple v ponuke až 4 varianty, mohlo by sa stať, že by zákazník platil pri 128 GB až o 400 $/€ a to by si naozaj mohol rozmyslieť či nepôjde radšej do konkurenčného smartfónu, ktorý ponúka slot na SD karty!

iPhone-6-128-GB-NAND-flash-1

Druhá zmienka o 128 GB verzii, ktorú poodhalil Geekbar – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk