iPhone 6 Plus vs. Galaxy Note 4, ktorý fotí lepšie?

0

Nový iPhone má nepochybne jeden z najlepších fotoaparátov na svete. O tom určite niet pochýb. Ako však obstojí proti svojmu najväčšom súperovi Samsungu Galaxy Note 4? No, to pre nás otestovali chlapci zo serveru iMore.

iPhone alebo Samsung-tabuľka

Naľavo sa nachádza iPhone 6 Plus a napravo zase Samsung Galaxy Note 4. Na papieri to  vyzerá pre Samsung omnoho lepšie, bude tomu tak aj v praxi?

Rozlíšenie 8MPx – 2448×3264 16MPx – 5312×2988
Veľkosť pixelov 1,5µm 1,12µm
Veľkosť senzoru 1/3″ 1/2,6″
Svetelnosť objektívu ƒ/2,2 ƒ/2,2
Blesk Dvojice LED LED
Predná kamera 1,2MPx, ƒ/2,2 3,7MPx, ƒ/1,9

Fotografie

pozrite si výber týchto fotografií, ktorý sa vás pokúsi presvedčiť o kvalitách fotoaparátov jednotlivých zariadení. Vyskúšajte si urobiť najprv svoj objektívny názor. (Naľavo iPhone 6 Plus, napravo Samsung Galaxy Note 4).

sa1 sa2 sa3 sa4 sa5 sa6 sa8 sa9

Konečný verdikt

Posudok o víťazovi testu si musíte spraviť sami. Každý ma totiž na fotografie iný názor. Každopádne bodovo zvíťazil súper iPhonu. Bolo to však len o chlp, vzhľadom na to, že fotografie sú dokonalé pri obidvoch zariadeniach.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk