iPhone 6 zrejme ponúkne NFC!

0

Jedna z mála vecí, ktoré súčasnému iPhonu chýbajú je práve podpora NFC. Dnes je už v takmer každom väčšom obchode platobný terminal s podporou tejto technológie. Nehovoriac o tom že ľudia mobilom platia čoraz viac, predsa je to o niečo ľahšie ako zadávať PIN-kód.

No zdá sa že tento problém sa vyrieši už v pripravovanom iPhone 6. Podľa serveru BrightWire Čínska banka UnionPay jedná s Applom o integrovaní NFC a ďalších platobných služieb priamo do iPhonu.“Apple pravdepodobne zaradí Near FieldCommunication (NFC) platobnú funkciu do následujúcej generácie iPhone potom, čo dosiahol dohody s čínskou bankou UnionPay, ktorá mobilnú platobnú službu v iPhone podporí. Okrem platieb pomocou NFC budú obidve spoločnosti spolupracovať tiež na ďalších riešeniach mobilných platieb, ktoré sa budú dať použiť v obchodoch Apple Store,”uviedol zdroj pre BrightWire.

nfc(1)

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk