iPhone 6S dostane 12mpx čip a technológiu RGBW od Sony.

0
iPhone 6 - svetapple.sk

iPhony sú obľúbené pre niekoľko dôvodov, medzi ktoré patrí nepochybne aj fakt, že zariadenie ponúka svojim majiteľom nenormálne kvalitný fotoaparát. Podľa posledných správ, ktoré sa navzájom zhodujú by mal nový iPhone 6S a 6S Plus ponúknuť nový 12mpx čip a okrem toho aj špeciálnu technológiu RGBW od Sony, ktorá zlepší kvalitu fotiek.

12mpx

Podľa všetkého sa už tento rok dočkáme po naozaj dlhej dobe navýšenia megapixelov na čipe, ktorý sa bude nachádzať v iPhone 6S. Práve súčasné rozlíšenie (8mpx) je centrom výsmechu od konkurenčných zariadení, ktoré mávajú často krát aj dvojnásobnú hodnotu. Po novom by sme sa mali dočkať o 1/2 väčšieho rozlíšenia a to 12mpx, ktoré bude dostačujúce a iPhone sa tak nebude mať za čo hanbiť. Nový čip sa mal vraj montovať už do iPhonu 6, no kvôli bližšie nešpecifikovaným problémom sa tak nakoniec nestalo.

RGBW

okrem väčšieho čipu sa pri iPhone 6S a iPhone 6S Plus dočkáme aj novej kódovacej technológie od spoločnosti Sony, ktorá pridáva biely subpixel k štandardu RGB, čím sa zvýši kvalita obrazu a fotiek aj v horších svetelných podmienkach.

Zlepšenie fotoaparátu by malo byť jedno z najväčších lákadiel, ktoré by mali nútiť používateľov vymeniť svoj iPhone 6 za novší model. Taktiež sa tu však dočkáme aj medzigeneračne najvyššieho rozdielu vo výkone a technológie Force Touch, ktorú v súčasnosti využívajú napríklad hodinky Apple Watch. Máme sa na čo tešiť!

Zachytené na iPhone

Zachytené na iPhone

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk