iPhone 6S má zabudované aj maličké tesnenie!

0

Akonáhle sa na webe objavili videa, kde iPhone pod vodou vydrží aj hodinu, okamžite sa začalo špekulovať o tom, či zariadenie náhodou nie je vodeodolné. Táto špekulácia sa žiaľ nepotvrdila, no vďaka iFixit už teraz vieme, že výdrž pod vodou nebola náhoda. iPhone má totiž miniatúrne tesnenie, vďaka čomu znesie v malom množstve aj vodu. Určite to však neskúšaj pretože ti zčervenajú indikátory vlhkosti a iPhone už nezreklamuješ. Ide len o akúsi positku, ktorá ti zaručí, že ak sa s iPhonom dostaneš do nepríjemnej situácie s vodou, prežije.

Tesnenie

Po celom obvode nového iPhonu nájdeme skutočne maličké gumené tesnenie, ktoré zabezpečuje telo pred vnikom tekutiny do zariadenia. Ide len o jemnučkú ochranu, preto nemôžme očakávať, že by bol telefón plne vodotesný, no určité množstvo vody znesie. Táto jemná gumička natiahnutá po celom obvode tela a aj okolo konektorov ako napríklad Jack či Lightning aby sa voda nijakým spôsobom do iPhonu nemohla dostať. Netreba to však brať tak, že sa s iPhonom môžeš bez problémov napríklad sprchovať.

V skrytých častiach ako napríklad konektor na slúchadlá má iPhone zabudovaný špeciálny indikátor vlhkosti, ktorý je síce biely, no akonáhle sa dostane do kontaktu s vodou sčervená, čo je jasný dôkaz pre servis, že iPhone bol v kontakte s vodou a tak stratíte záruku na mobil, čo určite nikto nechce. Netreba zabúdať ani na to, že ak sa ti rozbije displej a ty ho nebudeš opravovať v odbornom servise, len ťažko ti tam dajú túto gumičku, čím stratíš všetku vodotesnosť.

Apple u iPhonu 6s skutečně myslel na vyšší odolnost proti vodě

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk