iPhone 6S Plus ako prvý ponúka optickú stabilizáciu videa!

0

Možno si si myslel, že tvoj iPhone 6 Plus, ktorý bol oficiálne predstavený ešte počas minulého roka prináša vôbec ako prvý iPhone novinku, ktorú nazývame „optická stabilizácia videa.“ Táto informácia je však celkom mylná. Aj keď optickú stabilizáciu mal, pri videu nefungovala. iPhone 6S Plus je teda prvým zariadením od Apple, ktorému stabilizácia funguje aj pri videu.

Optická stabilizácia po prvý krát aj na videu

Apple minulý rok odlíšil väčší iPhone od menšieho pomocou toho, že do neho pridal o jednu inováciu viac. Išlo o optickú stabilizáciu obrazu, ktorá sa nachádzala len vo väčšom modeli. Práve tá však nefungovala práve tak ako by si mnohí želali alebo tak, ako si takmer všetci mysleli. Video bolo podľa informácií a aj samotného Applu stabilizované len softwareovo. Optická stabilizácia totiž fungovala len pri fotografiách, no a pri videách sa naopak vypla.

Toto je však už minulosťou a Apple predstavilo takú optickú stabilizáciu, ktorá funguje aj na videách. Vďaka tomu už nebude žiaden súbor ani len trošku rozmazaný a z bežného smartfónu sa stane pomerne slušné zariadenie na natáčanie super kvalitných video snímkov.

Snímka obrazovky 2015-09-09 o 21.23.40

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk