iPhone 6S vraj nezažije taký úspech ako predchodca, môže za to aj Čína!

0
Apple Čína - svetapple.sk

Ako už možno mnohí z vás vedia, Čína sa pod 20 rokoch opäť rozhodla devalovať svoju menu, čo zapríčinilo, že hodnota peňazí klesla voči americkému doláru o 1,9%. Aj keď sa možno nezdá, že ide o príliš veľké číslo, v skutočnosti sa môže prejaviť na miliónoch predaných iPhonoch. Najmä ak ide o krajinu, ktorá v súčasnosti predstavuje pre Apple jeden z najväčších trhov.

Čína a Force Touch

K celej situácii, ktorá sa týka ako Číny, tak aj Apple sa už stihol vyjadriť aj známy analytik spoločnosti KGI, Ming-Chi Kuo, ktorý nám veľmi veľa ohľadom tejto situácie prezradil. Minulý rok sa podarilo spoločnosti predať okolo 74,5 milióna kusov iPhonu 6 za prvý štvrťrok (3 mesiace od septembra do decembra). Toto číslo bolo naozaj rekordné a ako sa zdá, rekordné nateraz aj zostane. Kuo totiž hlási, že Apple predá len okolo 65 000 000 iPhonov 6S za štvrtý štvrťrok 2015. Aj keď to vyzerá pomerne negatívne, v skutočnosti nepopiera, že sa nepodarí predať až 75 miliónov vďaka čomu by sa predaje aspoň rovnali tým z minulého roka. Čo si myslíš ty, je pre teba výkonnejší procesor, Force Touch či lepší fotoaparát dostatočným lákadlom na kúpu novej generácie iPhone?

Force Touch - svetapple.sk

Force Touch – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk