iPhone 7 Plus s lepšími predajmi ako iPhone 7

0

iPhone 7 Plus a iPhone 7 prišli na trh v septembri minulého roka a aj napriek nie príliš nadšeným fanúšikom, ktorí očakávali celkom nový dizajn si okamžite získali milióny majiteľov. iPhone 7 Plus a iPhone 7 sa už predávajú viac ako 3 mesiace a za tak dlhú dobu sa už dá čo to zrátať. Výsledky hovoria o tom, že model 7 Plus má lepšie predaje ako menší model!

iPhone 7 Plus s lepšími predajmi ako iPhone 7

Kedysi chceli ľudia čo najmenšie displeje. Dnes je ale trendy vlastniť smartfón s čo najväčšou uhlopriečkou, a takýto smartfón ponúka od septembra aj Apple. iPhone s označením „Plus“ sa stal okamžite hitom. Ponúka 5,5″ displej a dnes sa predáva vo svojej tretej verzií, konkrétne označenie modelu je, ako už iste vieš, 7 Plus. Oproti štandardnému iPhonu 7 ponúka duálnu šošovku fotoaparátu, lepšiu výdrž batérie, no a potom v neposlednom rade aj lepšie rozlíšenie displeja.

Zdá sa, že toto sú presne argumenty, ktoré dokážu jeho budúceho majiteľa presvedčiť natoľko, aby išiel práve do väčšieho a samozrejme drahšieho modelu. iPhone 7 Plus sa predáva výrazne lepšie ako jeho menší bratček so 4,7″ displejom, iPhone 7. Tieto informácie poznáme vďaka výskumu Slice Intelligence. Predaje väčšej verzie iPhonu tvorili asi 60% všetkých predaných modelov 7-mičkovej rady. Je dosť pravdepodobné, že za týmto všetkým stojí napríklad aj optický zoom, ktorý telefón ponúka. Je veľmi zaujímavé sledovať, ako sa trh vyvíja. Kedysi sme sa doslova bili za to, že hlavnou výhodou iPhonu je jeho kompaktnosť a maličký displej, ktorý sa veľmi dobre ovláda aj jednou rukou.

Dnes nemáme problém nosiť v našich vreckách najväčší smartfón spoločnosti, ktorý je veľký ako lopata a niečo ako pohodlné ovládanie pomocou jednej ruky je pre neho celkom neznámy pojem, aj keď musíme uznať, že až také zlé to nie je. Uvidíme, ako sa bude Applu dariť v predajoch aj naďalej. Sedmičkové iPhony sa predávajú horšie ako minuloročné iPhone 6S. To ale neznamená, že by malo byť Apple v strate. Je to najlepší predajca smartfónov na svete a konkurencia nad číslami, ktoré považujeme my za slabšie len krúti hlavou, pretože ich nemá šancu dosiahnuť. Dúfajme, že iPhone 8 bude rovnako pokrokový, ako bol napríklad mode 6/6 Plus a prinesie priaznivejšie výsledky. Apple už potrebuje must-have produkt tak, ako tomu bolo v roku 2014.

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk