iPhone 7 príde s 3GB RAM

0

Apple ponúka tie najrýchlejšie smartfóny planéty a tak je celkom logické, že potrebuje aj tú najlepšiu možnú technológiu na to, aby zaistilo ich bezchybný chod. Tento rok sa konečne navýšila pamäť RAM pri vlajkových lodiach z 1GB na 2GB a trvalo to niekoľko rokov. Teraz sa opäť dočkáme navýšenia a opäť o 1GB. Prečo to Apple chce urobiť a odkiaľ vlastne takúto informáciu máme? Dočítaš sa v tomto článku!

iPhone 7

Nový pripravovaný iPhone už je určite hotový a momentálne Apple vyrába ako o dušu, aby zaistilo dostatok kusov na sklade v čo najväčšom spektre štátov hneď, ako sa telefón začne predávať. Znamená to, že musí vyrobiť milióny kusov, nakoľko obrovské odbery prichádzajú práve počas prvého víkendu, kedy začína byť iPhone celosvetovo dostupný. Je jasné, že aj keď pôjde skôr o evolúciu modelu 6S, ako o revolúciu a novú generáciu aj iPhone 7 a 7 Plus budú úspešné modely. Nebude to ale len tak!

V prvom rade musí Apple zaistiť to, že budú najlepšie na svete. Musí zaistiť taký výkon, ktorý nemá žiaden iný smartfón a to dokáže urobiť jedine tak, že telefón vybaví úplne tým najlepším, čím sa vybaviť dá. Inými slovami, musí ho naložiť najlepším procesorom, koprocesorom, pamäťou RAM, grafickým čipom a podobne. To nie je jednoduchá úloha a už vôbec nie je jednoduché vyberať z obrovského množstva možností, ktoré má spoločnosť k dispozícií.

Do septembra minulého roka sme všetci nadávali na to, že 1GB pamäte RAM je v iPhone málo. Bola to pravda. iPhone 6 Plus, ktorý som osobne rok používal mal trošíčku problém a sem tam to nezvládal. Hodili by sa tu skrátka 2GB, no tých sme sa dočkali až minulý rok, kedy prišiel iPhone 6S/6S Plus. Oba modeliy majú navýšenú pamäť RAM a pri oboch modeloch to cítiť. Vzhľadom na to, že aj menší model iPhone SE ponúka techniku z iPhonu 6S, aj tomuto drobcovi sa ušli 2GB, čím je to zrejme najvýkonnejší smartfón na planéte.

iPhone 7 - svetapple.sk

3GB

Ako sa nám ale v poslednej dobe ukazuje, 2GB začínajú byť minulosťou a to, čo Apple nechcel dlhé roky zmeniť, zrejme plánuje meniť každý jeden rok. Očividne už ani navýšenie 2GB nestačí a Apple potrebuje rozšíriť operačnú pamäť. Podľa dávnejších správ by mohol väčší iPhone 7 Plus disponovať 3GB pamäťou práve kvôli duálnej šošovke fotoaparátu, nakoľko bude vytvárať náročnejšie operácie pri dvoch snímkoch naraz a potrebuje na to čo najviac operačnej pamäte, aby všetko fungovalo tak pekne, ako má.

Dnes sa dozvedáme z redakcie digitimes.com, že nový iPhone ponúkne 3GB a že táto informácia nepochádza len tak „z brucha“. Je to informácia, ktorá pochádza z overených zdrojov, nakoľko server digitimes má dobré kontakty v dodávateľských reťazcoch, ktoré potvrdili, že Apple chystá práve takýto upgrade. Znamená to teda, že nový iPhone bude ešte rýchlejší, ako ten súčasný a to znamená, že to bude opäť najrýchlejší smartfón na planéte.

Chalani z redakcie digitimes sa síce nezmienili o tom, či 3GB ponúkne len väčšia verzia Plus alebo s touto RAM-kou môžeme počítať aj pri iPhone 7 s menším, 4,7″ displejom, avšak očakávame, že Apple nadelí obom rovnako. Predsa len to má jednoduchšie či už na výrobu alebo na vývoj. Rozdiel v cene je v tomto prípade určite len minimálny.

iPhone 7 - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk