iPhone 7 prvé informácie!

0
iphone 7 - titulná fotografia - SvetApple,sk

Ming-Chi Kuo nám dneska prezradil nejaké tie informácie, ktoré očakáva od nového iPhonu 7. Samozrejme, nakoľko ide o pomerne uznávaného analytika, ktorý pracuje v spoločnosti KGI, jeho predpovede sú vo väčšine prípadov presné, no nie vždy ide o hotovú samozrejmosť. Netreba ale zabúdať ani na to, že má pravdepodobne veľmi dobré zdroje, ktoré mu pomáhajú zverejňovať predpovede.

iPhone 7

Nový iPhone 7 by mal prísť niekedy v septembri budúceho roka, čo však už všetci berieme viacmenej ako takú samozrejmosť. Zariadenie by ale malo ponúkať pomerne zaujímavé novinky. Prvou bude samozrejme úplne nový dizajn, ktorý sa pri každej generácií, kde sa mení číslo (4/4S, 5/5S, 6/6S) už od začiatku predaja prvej generácie mierne pozmení. Telefón bude poháňaný novým procesorom Apple A10, ktorý ponúkne opäť raz o čosi vyšší výkon ako súčasná generácia, ktorá je výkonom na vrchole všetkých iOS zariadení (s výnimkou iPadu Pro, ktorý sa ešte ale nepredáva).

Zaujímavosťou by ale malo byť, že Apple bude svoje budúce iPhone 7 a 7 Plus odlišovať ďalšou vecou a to kapacitou operačnej pamäte. Kým menší model bude vybavený tak, ako ten súčasný 2GB RAM, väčší model 7 Plus by mal dostať až 3GB. Tu už teda môžeme uvažovať o tom, že Apple použije pri budúcej generácií nové kvalitnejšie displeje s vyšším rozlíšením. 3GB RAM by tu ale možno mohli prísť aj kvôli inej veci. Pokiaľ by Apple chcelo väčší displej na iPhone 7 využiť napríklad na spúšťanie dvoch aplikácií naraz tak, ako je to pri iPade, väčšia operačná pamäť dávala skutočne zmysel.

Poslednou informáciou, ktorú Ming-Chi Kuo zatiaľ prezradil je niečo, čo už viacmenej vieme približne mesiac či dva. iPhone 7 by mal disponovať indukčným nabíjaním a tak bude na nabitie stačiť položiť zariadenie na nejakú podložku bez toho, aby sa opotreboval akýkoľvek kábel. Uvidíme, ako to dopadne v skutočnosti, no zatiaľ to vyzerá celkom sľubne. Sme veľmi zvedaví, čo ďalšie si pre nás Apple v novom iPhone pripraví.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk