iPhone 8 – Čo všetko dostaneme za $1000+, ktoré si Apple vypýta? Nebude toho málo

0

Dnes sme narazili na zaujímavú informáciu, ktorá vôbec po prvýkrát niečo prezrádza aj o cene budúcej vlajkovej lode Apple, iPhone 8, ktorý by mal doraziť niekedy v septembri tohto roka. Telefón to bude poriadny, bude nabitý technológiou a podľa analytikov by mal štartovať na cene zhruba $1000. To je asi prvý raz aj nejaký reálny odhad základnej ceny. Samozrejme, táto informácia nám nestačila, a tak sme sa rozhodli zisťovať, čo všetko bude v smartfóne za túto sumu. Poďme sa na to pozrieť!

iPhone 8 za $1000

V prvom rade by sme sa mali dočkať väčšieho úložiska, ktoré by nezačínalo na kapacite 32GB tak ako je to pri súčasnom iPhone, ale až na kapacite 128GB. iPhone 8 pravdepodobne prinesie iba dve varianty. 128GB a 256GB. Je ešte možné, že by sa v Apple pochlapili a ponúkli aj 512GB, ale takáto možnosť sa nám zdá ako extrémne nepravdepodobná.

Ďalšia novinka, ktorú pri iPhone nemáme šancu v súčasnosti vidieť je celosklenené telo. Tento materiál môže byť dokonca aj keramika, ktorá je použitá napríklad pri hodinkách Apple Watch Series 2. Po dizajnovej stránke bude teda iPhone 8 jednoznačná špička!

Displej by mal ponúkať technológiu OLED a mohol by byť zaoblený alebo priniesť zobrazenie na celú prednú časť budúceho iPhonu (alebo kombináciu oboch?). Jeho uhlopriečka by mohla ešte narásť na úctyhodných 5,8″ a rozlíšenie tiež na 2K. Telefón sa týmto krokom vyrovná všetkým zariadeniam, ktoré ho spochybňovali po stránke displeja.

V displeji nájdeme aj iné technológie, ako napríklad Home Button, ktorý by mal v hardvérovej podobe navždy zmiznúť, no a samozrejme Touch ID. Telefón by mohol priniesť aj indukčné nabíjanie či dokonca diaľkové nabíjanie. To je ale stále hudba budúcnosti. Ak teda bude nabíjanie bezdrôtové, na 90% bude práve indukčné.

Medzi ďalšie novinky by mohlo patriť napríklad rozpoznávanie tváre či rohovky, zdokonalená technológia 3D Touch, ktorá bude reagovať lepšie a silnejšie, ďalej tu sú rôzne zmeny v oblasti fotoaparátu a samozrejme extrémneho výkonu. Telefón by mohol ponúknuť až 4GB RAM, a to všetko v kombinácií s čipom Apple A11.

No, nech to znie ako to znie, bude to fantastické, ak nám Apple reálne prinesie aspoň 3/4 z toho. Pravda je totiž taká, že tento iPhone skrátka musí byť revolúcia, všetci už na ňu čakajú a Apple sa tomu nemá ako vyhnúť. Navyše nejde o naše vymyslené sci-fi funkcie, ale o všetko, čo vyprodukovali analytici z celého sveta.

iPhone za $1000 bude stáť za to. Veď čo je na tom zvláštne, aj súčasný model 7 Plus stojí $1000 v 128GB verzií. Dnes už sú takéto kedysi šialené ceny za smartfón úplne normálne.

iPhone 8 - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk