iPhone 8 s dizajnom z koreňov?

0

iPhone 8 má dizajn, ktorý už všetci veľmi dobre poznáme. Veľmi podobný bude iPhonu 6-7 s tým, že na celej prednej strane nájdeme v podstate len displej. Zvyšok by sa mal skladať z kombinácie hliníka či ocele a na azdnej strane potom nájdeme použité sklo podobne, ako to bolo pred 7 rokmi po prvý krát na iPhone 4 a neskôr aj na iPhone 4S, ktoré sú dodnes považované za to najlepšie, čo kedy Apple vypustilo do sveta. Dnes sa pozrieme na jeden koncept od Curved Labs, ktorý je dokonalý a vracia sa svojim dizajnom ku koreňom Applu.

90. roky a iPhone

Ako iste vieš, 90. roky boli pre Apple doslova kľúčové obdobie a v týchto rokoch sa objavil aj geniálny Jony Ive (dnešný šéf dizajnu Apple), ktorý sa tiež postaral svojim talentom o to aby Apple vôbec prežilo. Predstavil Jobsovi svoju víziu farebných a transparentných počítačov a tak vznikol ešte v roku 1998 prvý iMac vo veselých a transparentných farbách. Zaujímavé na tomto počítači bolo to, že sme mu videli do vnútra. Presne sme vedeli aká technika sa v ňom skrýva, avšak aj tak sme si nikdy nedovolili špárať sa v nej. Opraviť ho vedeli len priamo školený experti z Apple a tak sa používateľ mohol prakticky len kochať tým, čo sa mu nachádza pred očami a na čom celý čas pracuje.

Je samozrejme pravda, že dnes už tento dizajn pôsobí mierne archaickým dojmom a nemáme to za zlé. Tak ako všetko aj dizajn má svoj vývoj a dnes už nič také nefičí. Alebo by mohlo? Chalani z Curved Labs sú preslávený predovšetkým tým, že niekedy vypustia fakt vymakaný koncept zariadenia od Apple, ktoré sa práve chystá, prípadne takého, ktoré by sa niekedy v budúcnosti teoreticky mohlo chystať. Vždy vychádzajú z reálnych podkladov a technológií a dbajú na to, že to čo navrhnú sa dá aj reálne zostrojiť a predávať. Pred očami máme teda sklenený iPhone s tým rozdielom, že nie je sklenený ako ten, ktorého by sme sa mali dočkať už o pár týždňov ale je sklenený tak, že vidíme priamo dovnútra. To znamená, že vidíme procesor. baterku a rovnako tak všetky komponenty, ktoré sú logicky uložené.

Takéto niečo by naozaj vyzeralo parádne a určite by nám to neprekážalo. Ako iste vieš, Apple si nepotrpí len na dizajne toho, čo nevidíme ale aj na dizajne toho čo nevidíme. To znamená, že prvky musia byť dokonalo a symetricky rozložené aj vo vnútri zariadenia. Rovnako tu sú aj rôzne detaily, ktoré nám môžu prísť zvláštne, no zaviedol ich napríklad taký Steve Jobs. Hovoríme o špeciálnom ušku, ktoré malo slúžiť na pohodlnejšie vyberanie batérie, hoci nikto baterku neopravoval (respektíve opravoval, ale málo ľudí si na to aj reálne trúflo).

Dnes už síce vieme, že na videu od Curved Labs je jedna malá chyba a to tá, že iPhone 8 by mal nabehnúť na špeciálne batérie od LG, ktoré budú dodávané v tvare písmena L, vďaka čomu sa ušetrí miesto a zvýši kapacita ale to vôbec nevadí, pretože nám video dáva aj tak veľmi profesionálnu a hodnovernú predstavu toho, ako by to vlastne mohlo všetko vyzerať. Presne preto si už len sadni a vychutnaj si tento doslova až umelecký zážitok. Bral by si takýto iPhone, keby ho predstavilo Apple?

iMac - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk