iPhone 8 bude ešte viac vodotesný!

0

iPhone je dnes zariadenie, do ktorého sa dostáva pomaly všetko, čo si používateľská základňa po celom svete želá. Chceli ste vodotesný iPhone? Máte ho mať, nie je ale až tak veľmi vodotesný, ako by sme možno chceli. iPhone 7 vydrží „máchanie“ sa vo vode či silnejší dážď. Ak ale chceš ponoriť svoje zariadenie hlbšie, výrobca ti už negarantuje, že to vydrží, hoci neoficiálne testy ukazovali, že iPhone 7 nemal problém ani s hĺbkou 5 metrov: Doma by som to však radšej neskúšal. Tak či onak, iPhone 8 by mohol byť v tomto smere lepší a odolnejší. Ako to? 

iPhone 8 bude ešte viac vodotesný!

Hoci iPhone 8 príde až niekedy za 9 mesiacov, no už dnes sa z kuloárov, od analytikov či externých dodávateľov, objavujú nové a nové informácie, ktoré nám čo-to prezrádzajú o tomto dokonalom produkte. Slovíčko „dokonalom“ sme nezvolili náhodou, pretože novinka má byť výročným smartfónom spoločnosti a má priniesť presne to, po čom všetci už dlhé roky túžime.

Bude to proste must-have produkt a môžeme sa naň tešiť už niekedy v období septembra. Aby ale opäť zdvihol klesajúce predaje Applu, firma bude musieť zamakať. iPhone 8 by preto mal priniesť lepšiu vodeodolnsoť ako súčasný model 7/7 Plus.

Toto tvrdenie dnes priniesol portál The Korea Herald. Vo svojom tvrdení informuje, že iPhone 8 by mohol priniesť vyšší stupeň ochrany, čo sa vodeodolnosti týka, ako súčasný model. Ten ponúka normu IP67.

Znamená to, že iPhone sa môže namočiť do 1,5m hĺbky na dobu maximálne 30 minút, čo je síce veľmi slušné a v bežnom živote to asi postačí každému, ale predsalen by mohol zvládnuť ešte viac. iPhone 8 by mal bezproblémovo dať aj štandard IP68. Ten definuje úplnú odolnosť voči prieniku prachu a hlavne trvalé ponorenie do vody za špeciálnych podmienok, ktoré nám určí sám výrobca.

iPhone - svetapple.sk

Nebude to GoPro

Inými slovami sa teda môžeme tešiť na o čosi odolnejší iPhone, ktorý budeme môcť ponoriť hlbšie, ako súčasný model a možno sa dočkáme aj odstránenia časového limitu, hoci z bezpečnostného hľadiska by tu predsalen nejaký mal byť, aby sa Apple poistilo prípadným reklamáciám a nespokojnosti zákazníkov.

Určite nečakaj, že Apple spraví zo svojho iPhonu druhé GoPro či Apple Watch, s ktorými sa môžeš potápať do hĺbky 50 metrov a v prípade, že by si mal iPhone, mohol by si aj dokumentovať podmorský svet.

Na druhú stranu ale môžeme rátať stým, že ak ti iPhone spadne do hlbšej vody ako do záchodovej misy či napustenej vane (čomu by mala odolať už súčasná 7-mička), bude dostatočne chránený a voda sa do jeho vnútra nedostane.

Na iPhone 8 sa už len tak mimochodom veľmi tešíme. Mal by priniesť zaoblený OLED displej, kvalitnejšie audio, celkom nový dizajn so skla a kovového rámiku, rovnako tak aj bezdrôtové nabíjanie či Touch ID priamo v displeji. Zvýšená vodeodolnosť bude ďalší bonus. Pôjdeš do tohto zariadenia aj ty? 🙂

iPhone 7 - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk