iPhone 8 koncept, ktorý nadväzuje na prvú generáciu. Aj po 10. rokoch dokáže vyzerať výborne!

0

Konceptov tu máme kopu, každý deň by sme mohli nejaký priniesť, ale je nám úplne jasné, že to veľa ľudí nazujíma a bolo by to asi aj dosť otravné. Sledovať stále dookola to, čo by mohlo byť a bla… bla.. bla… určite nikoho nebaví. Dnes ti ale jeden ukážeme. Nejde tu možno ani tak o to, že je to „iPhone 8 koncept“. Autor ho síce vytvoril s tým účelom, aby poukázal na svoju víziu budúceho modelu, ale my o ňom budeme písať pre niečo iné. Svojim spôsobom je totižto veľmi zaujímavý. Nadväzuje na prvý iPhone ešte z roku 2007 a dokazuje jednu dôležitú vec. Dokazuje to, ako vie Apple rozmýšľať nadčasovo!

Je Apple nadčasové?

Na trhu sú už 41 rokov a predstavili nespočetné množstvo produktov, ktoré zmenili svet (nie nemyslíme len ten technologický). Apple umožnilo ľuďom napríklad používať osobné počítače na to, aby na nich vytvárali ďalšie zaujímavé veci, ktoré následne mohli aplikovať vo svojom živote. Tým vznikli ďalšie a ďalšie produkty, ktoré síce s Applom nemajú už nič spoločné, ale firma istú zásluhu na ich vzniku má.

Už len preto, že aj samotný Windows je len okopírovaním originálneho MacOS z 80-tých rokov. Apple nám proste niekoľkokrát ukázalo cestu a zmenilo nám životy. Osobné počítače sú pekný príklad ale na druhú stranu treba povedať, že tu nebolo len Apple a že sa na tom podpísali mnohí.

Bol tu ale aj prvý iPod, prvý iPhone či prvý iPad ako aj hodinky Apple Watch. Samozrejme, podobné produkty sme už poznali, ale Apple im dalo akúsi emóciu, pre ktorú sme ich začali kupovať. Je úžasné, ako to robí a je úžasné tieto zariadenia používať každý jeden deň. Je to teda nadčasová firma, no o tom si povieme v ďalšom článku. Každopádne, tu by sme ti chceli ukázať jeden koncept, ktorý vznikol tento rok (2017) a nadväzuje na prvý iPhone z roku 2007. Je to peký príklad toho, že pokiaľ by sa starý dizajn aplikoval na moderné technológie, stále by bol in a Apple to robilo dobre.

Aby sme ale neboli „zaujatí“ toto neplatí len pri smartfónoch. Rovnaké „reinkarnácie“ fungujú vo veľkom aj napríklad v automobilovom priemysle a podobne. Každopádne, keby sa aj Apple rozhodlo a na trh by prinieslo iPhone aký môžeme vidieť na videu, ktorý úplne evidentne vychádza a hlavne chce vychádzať z prvej generácie, sme si na 100% istí, že by tým nič nepokazilo. Súhlasíš?

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk