iPhone 8 s nabíjaním ako žiadne iné!

0

Nabíjanie je niečo, čo je nevyhnutná súčasť každého jedného smartfónu. Práve vďaka tejto technológií ho môžeme používať každý jeden deň. Práve preto sa musí spoločnosť Apple zamerať na to, aby bola táto technológia čo najmodernejšia. iPhone 8 bude moderný smartfón a prinesie technológiu nabíjania, po ktorej všetci snívame, o čo to vlastne pôjde?

Nabíjanie na diaľku

iPhone 8 by mal prísť s niečim, čo by malo dokázať nabiť náš iPhone aj v prípade, že sme od zdroja vzdialení niekoľko desiatok centimetrov či dokonca metrov. V praxi by to mohlo znamenať, že nabíjačka by bola na stole, ty by si ležal v posteli a tvoj iPhone by sa dokázal bez problémov nabíjať či by si ho používal alebo nie.

Súčasné bezdrôtové alebo indukčné nabíjanie funguje na spôsobe, kedy musí byť telefón položený priamo na zdroji energie. V tomto prípade to nebude nevyhnutné. Rozdiel bude možno v rýchlosti nabíjania. Ak budeš od zdroja 2 metre, bude to pomalšie, ako keď budeš vo vzdialenosti niekoľkých centimetrov.

Samozrejme, nemôžeme nič povedať na 100%, no Apple už podpísalo zmluvu s výrobcom Lite-On Semi, ktorý by mal dodávať potrebné komponenty pre tento prvok budúceho iPhonu. Informácia je veľmi zaujímavá aj preto, lebo sa špekulovalo, že bezdrôtové nabíjanie tento rok bude len veľmi jednoduché.

Niečoho, čo popisujeme vyššie sme sa mali dočkať až o čosi neskôr ale je možné, že sa toho dočkáme už v septembri! Nabíjanie na diaľku možno znie ako sci-fi, ale až také sci-fi to zas nie je. Apple už na tejto technológií pracuje dlhé roky a má niekoľko patentov, ktoré ju popisujú. Apple by mohlo byť práve v tomto smere veľmi revolučné a my sa na to tešíme.

Nabíjanie by sa dalo využiť všade, nielen v domácnostiach. Stačil by jeden zdroj, napríklad pod každým stolom v reštaurácií a mohol by si si nabíjať iPhone nezávisle na tom, že by si o tom vôbec vedel. Akonáhle by sa technológia dostatočne rozšírila, mohli by sme povedať zbohom problémom s malou kapacitou baterky.

Dočkali by sme sa skrátka niečoho ako Wi-Fi, no toto Wi-Fi by nám nedávalo internet, ale šťavu, aby sme mohli fungovať počas celého dňa. Nám sa teda nápad veľmi páči a ak ho Apple ponúkne aj v sériovej podobe, zaručene to bude must-have!

Nabíjanie - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk