iPhone 8 ostane s Lightning konektorom!

0

Na intenrete sa každý rok objavujú rôzne špekulácie o tom, čo prinesie ten a ten iPhone či iný produkt, ktorý chystá jablková spoločnosť. Momentálne je témou číslo 1 práve iPhone 8, a to z toho dôvodu, že má ísť o revolučný model s fantastickými novinkami. Nedávno sa hovorilo o tom, že neprinesie ani Lightning. Nahradí ho buď bezdrôtové nabíjanie alebo USB-C port. Dnes sa ale tieto „obavy“ vyvrátili.

S Lightning

Lightning je koncovka, na ktorú sme si zvykli. V roku 2012 nahradila klasickú 30 pinovú jedno-strannú koncovku práve koncovka Lightning, ktorá mala výhodu, že sa dá používať obojstranne a konektor je menší, má len 9 pinov. Je to super vecička a určite by nám v ďalšom telefóne chýbala. Špekulácie ale naznačovali, že by sme o ňu mohli prísť. To sa ale našťastie nestane. iPhone 8 príde práve s Lightning koncovkov a rovnako aj modely iPhone 7S a iPhone 7S Plus.

USB-C v tomto prípade ostane len pre počítače Mac a bezdrôtové nabíjanie očividne nebude primárne, ale len sekundárne. Tak či onak, je to super správa, pretože sa používatelia už začínali strachovať, že ich životy sa každý deň zase trochu zmenia.

Na druhú stranu ale povedzme si na rovinu, že ani s tým 3,5mm jackom to nebolo také hrozné. Hoci sa všetcí odôvodnene báli, aké to bude, keď tu nebude, zvykli sme si behom prvých pár dní a vôbec nám nechýba.

Redukcia vyriešila celý problém s absenciou konektora. Ak by aj Apple predstavilo niečo, čo by sa nám možno vo finále celkom nepozdávalo, isto by si to poistilo nejakou redukciou či iným spôsobom. Netreba sa teda báť ani toho, že raz odíde Lightning. Ak sa tak vo firme rozhodnú, určite na to majú dobrý dôvod a ešte s väčšou pravdepodobnosťou práve chystajú niečo, čo bude omnoho lepšie, jednoduchšie a rýchlejšie!

Lighting - svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk