iPhone 8 – pri nabíjaní sa mu odliepa obrazovka.

0

iPhone 8 priniesol pred niekoľkými dňami problém s praskajúcim reproduktorom. Ide pravdepodobne len o softvérovú záležitosť, ktorú si priznalo aj samotné Apple a prisľúbilo, že všetko dá do poriadku v najnovšej aktualizácií iOS 11. Nový problém je ale o čosi závažnejší. Existuje niekoľko prípadov toho ako sa pri prvom nabíjaní telefónu nafúkla baterka a odlepila obrazovku. Apple sa ešte nevyjadrilo. 

Problém

Prvý problém alebo prípad sa odohral v Čine, kedy používateľ prišiel domov, napojil svoj nový iPhone 8 na originálny kábel a adaptér a začal nabíjať. Po pár minútach ale musel telefón urýchlene vytiahnuť z nabíjania, pretože si všimol ako sa postupne odliepa z prednej strany displej. Pravdepodobne to spôsobila nafúknutá baterka. Druhý problém je prakticky totožný a je hlásený z Japonska. Užívateľovi sa podĺa jeho slov rovnako odlepil displej, pretože sa mu nafúkla baterka v telefóne. Otázne je ale to, kde Apple urobilo chybu.

Obaja používatelia samozrejme nahnevaní začali celý prípad riešiť. Nikto zatiaľ nevie kde je chyba. Predajcovia telefóny reklamovali a zaslali ich Applu na analýzu aby prezistilo, čo sa vlastne stalo. Odpoveď doteraz neprišla tak uvidíme ako to celé dopadne. Dúfajme ale, že tento príbeh nebude mať taký koniec ako Samsung Galaxy Note 7 minulý rok, ktorý musel byť pre svoje problémy s baterkou stiahnutý z predaja. Applu by to dokázalo extrémne uškodiť a spôsobiť škody s predajmi na niekoľko rokov dopredu.

Predchádzajúci
Ďalej

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk